Nahoru

Recenze iPhone 4: čtenář iPhoneTips.cz sepsal osobní zkušenosti!

Zdravím všechny na iPhoneTips. Stejně jako vy i já jsem propadl světu jablečnému. Mám tu „výhodu“, že bydlím ve Velké Británii, proto mi dovolte čistě malou soukromou recenzi nového iPhone 4 ,který vlastním již měsíc a mohu se pochlubit osobními zkušenostmi.

Tuto recenzi napsal čtenář iPhoneTips.cz Stanislav Hedvik, který žije ve Velké Británii a je štastným majitelem iPhone 4. Pokud se vám Standova osobitá recenze iPhone 4 líbí, sdílejte ji svým přátelům

Shodou okolností mi skončila stará smlouva s britským operátorem O2, tak jsem ani nemusel využít výhodných nabídek předčasného ukončení smlouvy právě pro „koupi“ nového iPhone 4. No „koupi“, stál mě pouhých 29 liber při podpisu smlovy na dva roky. Za to mám neomezené SMS do všech sítí, 1.200 minut volání do všech sítí, neomezený WiFi internet a do října 2010 neomezený 3G internet. To vše za 45 liber měsíčně. V přepočtu na koruny je to „ranec“, ale tady v UK to zas tak bolestivé není. Když si spočítáte kolik stojí cigára (£5,50), to bolí nás kuřáky v UK víc. :-)

Recenzi jsem sepsal formou krátkých komentářů na jednotlivá témata:

Display

Tady není třeba komentáře – je opravdu fantastický. Nic takového jsem v životě neviděl. Uživatelské rozhraní, fotografie, filmy, videa – opravdu skvělý zážitek. Až si na něj zvyknete (to bude rychlý proces), už nebudete mít náladu si hrát s jinými hračkami, natož se dívat na TV nebo LCD.

Fotografie a video

Tyto 2 věci byly z 50% důvod proč jsem šel do iPhone 4 (vždy jsem měl Nokie, nebo Sony Ericssony) a udělal jsem skutečně dobře. Mám fotografii jako koníček. Pokud nefotíte profesionálně, nebo poloprofesionálně a hledáte kapesní zápisník na cesty, případně foťák pro různé rodinné události, party atd., je iPhone 4 přesně to, co potřebujete. Je důležité k tomu přistupovat střízlivě. Žádný fotoaparát v mobilu vám nenahradí klasický digitální fotoaparát. Nejde tu o elektroniku, to už má spousta firem vymakané, jde tu o sklo – o optiku, která do placatých telefonů jde těžko nacpat. A tak iPhone 4 nabízí to NEJ, co vám přístroj jako je telefon může nabídnout.

Panorama iPhone 4

Panoramatická fotka iPhone 4 – Portsmouth beach

Mluvím z vlastní zkušenosti. Můžete se mrknout na můj blog www.hedvik.com, kde již fotky z iPhone 4 mám. Když je hezky, fotky jsou skutečně ostré, brilantní, super barvy. Zoom je k ničemu, ostatně jako na všech telefonních fotoaparátech, protože je digitální. Pod mrakem, když fotíte krajinu, má tendenci vše modřit. Budu se opakovat, i toto je neduh všech fotoaparátů v mobilních telefonech. Celkově jsem opravdu spokojený. Kdo bude chtít rejpat co to všechno umí nebo spíš neumí, ať si pořídí Nikon D1 nebo Hasselblad a může se vyřádit.

Video

Skvělý obraz, skvělý zvuk = HD, což je opravdu bomba. Ale opět musím uvést, že pro rodinné natáčení, dovolenou, momentky,oslavy atd. Tady svoji úlohu splní iPhone 4 na 100%. Už jsem četl spoustu recenzí ve kterých bylo vyčítáno, že při pohybech se kosí obraz. No aby ne při takovém rozlišení v mobilním řešení. Mějte na paměti – je to mobil! Pokud chcete natáčet dokumenty, pořiďte si kameru.

iPhone 4 foto

Cranleigh Town Centre

Hovory

iPhone 4 má dva mikrofony pro filtraci ruchů při hovoru. Opět bych použil superlativ! Při hovoru slyším druhou stranu velice čistě, i když stojí u silnice.

Zvuk

Hudba, resp. iPod, je super. Stejně tak hlasitý odposlech funguje výborně. U nokie se mi často stávalo (pokud jsem měl telefon na hlas.odposlech na stole), že mě druhá strana špatně slyšela. U iPhonu 4 nikoli. V autě nebo doma mám ruce volné i bez bluetooth zařízení!

FaceTime

Zatím jsem bohužel neměl tu možnost to s někým vyzkoušet.

Signál – anténa

Tady padla kosa na kámen. Fakt problém. Pokud jsem měl telefon na hlasitý odposlech na stole (nebo i jinde samozřejmě), mohl jsem komunikovat. Jak jsem ho vzal do ruky v místech kde je špatný signál, ejhle, konec, šmitec! Hovory vypadávají, což je u telefonu dost podstatná závada. Chvilku máte vztek, že by jste ho, i přes to jablečné zlatíčko se všemi vymoženostmi, obratem vrátili. A můžete, máte na to nárok.

Já jsem ale vydržel. Během 14 dní jsem si nainstaloval free aplikaci iPhone 4 Case Program a objednal zdarma „bumper“. Došel mi za 5 dní. No a problém je pryč! Myslím to vážně, opravdu to hodně pomohlo. Neříkám, že je to zrovna košér takto řešit technické problémy, ale já jsem Stevu Jobsovy odpustil. Když mohu volat, tak ty výhody o mnohé převyšují malé nevýhody. Musím ale konstatovat, že tu problém se signálem je a nejen v USA.

Kryt lidově pojmenovaný „Bumper

Náhodou, i v tomto oblečku vypadá iPhone 4 velice elegantně! Ztrácí sice kovový design, ale není to na škodu. Bumper je vyrobený z nějaké speciální gumy, takže vám nepadá z palubovky v autě, ani z jiných šikmých ploch. Originál Bumper má kovové tlačítka, které přesně pasují a fungují na 100%. Klasický nabíjecí kabel přes něj napojíte, jediný problém jsem měl s auto-nabíječkou. Ta má o něco málo širší konektor a tak musím při napájení Bumper sundat. Je to ale problém ryze individuální, neboť na trhu se objeví spousta druhů všech různých originálních i neorig. příslušenství. Já koupil to, které bylo zrovna „na krámě“.

Závěrem

Já jsem happy. Už bych neměnil, maximálně půjdu výš. iPhone 5, 6 ,ale značku Apple neopustím, protože je to přístroj přesně podle mého gusta. Já jsem spokojen, co vy?

Kdyby chtěl někdo radu před koupí, ať se ozve, rád poradím, vysvětlím. Nemám problém. Kontakty jsou na mé webovce. Tak ať vám iPhone 4 dělá jen radost tak, jako mě a zase někdy. Čau!

Tuto recenzi napsal čtenář iPhoneTips.cz Stanislav Hedvik, který žije ve Velké Británii a je štastným majitelem iPhone 4. Pokud se vám Standova osobitá recenze iPhone 4 líbí, sdílejte ji svým přátelům.