Nahoru

Prodej a cena iPhone 4: e-shopy začínají přijímat objednávky!

Na začátek prodeje iPhone 4 v ČR (i SR) čeká opravdu hodně lidí, proto asi není překvapení, že první vlnu zájemců o iPhone chce „podchytit“ co nejvíce e-shopů. Jak si můžete všimnout v tomto článku, předobjednávku iPhone 4 16 i 32GB nabízí už několik e-shopů. Pojďme se podívat na to nejdůležitější – cena iPhone 4!

Jako první internetový obchod v ČR cenu svým zákazníkům prozradil e-shop Kuptolevně.cz, který na Facebooku napsal následující zprávu:

Cena iPhone 4

Jak si můžete všimnou, za iPhone 4 16GB zaplatíte 19.450 Kč. Pokud vás zajímá cena 32GB modelu, tak tu Kuptolevně stanovil na 22.490 Kč.

Zdá se vám tato cena přehnaná? Budete asi zklamáni, protože podobnou cenu (resp. vyšší) nabízí také konkurenční obchody. Nebudu vypisovat jednotlivé internetové prodejny, použiju porovnávač cen Heuréka:

Apple iPhone 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4 32GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

U modelu iPhone 4 32GB mě zaujala cena v internetovém obchodě Sunnysoft, který nabízí tento model za 19.990 Kč. Nutné je ale podotknout, že prodejce na této stránce upozorňuje, že nejde o závaznou objednávku a že se cena bude měnit. Předpokládám, že v případě nabídky Sunnysoftu se tak stane, protože jinak by šlo o bezkonkurenční nabídku na českém internetu. Pro srovnání internetový obchod Mall.cz nabízí iPhone 4 32GB za vysokých 28.990 Kč.
iPhone 4
Samozřejmě největší roli na trhu hrají operátoři, ti ale prozatím ceny iPhone 4 neuveřejnili. Nepředpokládám ale, že by se 16GB model dostal hlouběji pod 19 tisíc Korun. Start prodeje dnes Mobil.cz odhadl na 27. srpna, což se zdá být reálně, protože mi dovozce iPhone 4 potvrdil, že by v pondělí mělo do ČR dorazit větší množství 16 i 32GB modelu.

Sledujte iPhoneTips.cz na Facebooku, Twitteru a RSS, ať vám žádné novinky o iPhone 4 neuniknou!