Nahoru

Plants vs. Zombies: originální a zábavná TD hra

Indie hra, která vyšla v loňském roce na PC a okamžitě si získala oblibu široké veřejnosti a vysoká hodnocení. Lidé na Tower Defense systém slyší, toho si všimli i vývojáři z PopCap Games a tento systém dohnali až k čisté dokonalosti! Přečtěte si recenzi zajímavé hry Plants vs. Zombies.
.
Krev, maso, hlavy, sazeničky. Ano, přesně o tomhle jde v Plants vs. Zombies.  Jednoduchý koncept Tower Defense, při němž jde o to stavět „věže“ (v tomto případě sázet rostliny) a zabránit nepřátelům obsadit bázi. Jednoduché, ale funkční. Přidejte si k tomu zombíky a vtipné provedení a máte skvělou hru.
Hra stojí na tom, sázet různé druhy rostlin – každá rostlinka má jiné schopnosti, a tím zabránit zombíkům vběhnout do Vašeho domku. K tomu, abyste mohli vysadit rostlinu, potřebujete sluneční energii, která padá z nebe. Dalším způsobem je zasazení slunečnic, kdy každá slunečnice vytváří taktéž energii, bez rozdílu toho, jestli se daný level odehrává ve dne, nebo v noci (v noci je ovšem jediný způsob získání energie právě ze slunečnic). Dalšími typy rostlin jsou květiny, které střílejí hrášek, vybuchují když na ně někdo šlápne, zpomalují nepřátele, oříšky, které zbrzdí zombíky než se přes ně dostanou a mnoho dalších. Výběr je různorodý. V pokročilejší fázi hry jsou navíc květiny nahrazeny houbami, což zajistí, že si hru jen tak neohrajete.
Kvalita Plants vs. Zombies ale nestojí jen na parádní hratelnosti. Další věc která Vás okamžitě trkne do očí je podařená kreslená grafika, výborný zvukový doprovod, a již zmíněný humor.
.
Jakmile poprvé zahlédnete některé zombie, okamžite si uvědomíte vtip hry. Za jeden z podařených vtípků je i zombie, který je až nápadně podobný Michaelovi Jacksonovi z Thrilleru. Můžeme tu ale narazit i na zombíky, kteří právě doskákali do výšky a s tyčí na Vás útočí, zombíky, kteří si pro ochranu nasadili na hlavu dopravní kužel, a mnoho dalších, graficky povedených nepřátel.
.
Další zajimavé odreagování jsou minihry, jako například bowling, kdy vlnám zombíků vhazujete pod nohy oříšky, po kterých padají.
.
Plants vs. Zombies se na PC velice povedl a verze pro iPhone  je příklad dokonalé konverze. Za svoji cenu 2,39€ rozhodně stojí. Ať již jste nebo nejste fanoušek Tower Defense her, tato hra rozhodně stojí za vyzkoušení.