Nahoru

Parking Mania: povedený simulátor parkování

Je to už nějáký pátek co tato hra vyšla, ale to neznamená, že by nemělo cenu se o tuto hru zajímat. Grafika sice není jako u Real Racing, ale hratelnost je výborná a námět originální. Pojďme si o Parking Mania povědět víc.

Cíl a úkol každého kola v Parking Manii je jasný – zaparkovat vozidlo co nejrychleji a zároveň bez karambolů.

K dispozici je více než 15 vozidel. Od sportovních automobilů, přes terénní vozy, dodávky, sanitky, policejní vozy, hasiče, až po náklaďáky s přívěsem. Vaším úkolem je „pouze“ převézt toto vozidlo do místa určení. Zdá se to jako lehký úkol, ale zdání klame. Vozidlem se nesmíte dotknout bočního vedení silnice a také jiných učastníků provozu – pokud se vám to povede 5x za sebou, tak se vrátíte  na začátek levelu.  Levelů je k dispozici víc než dost , takže pro dlouhé chvíle je tato hra jako dělaná. :-)

Ovládání je vyřešeno také skvěle. Pohyb auta ovládáte ikonou plynového pedálu napravo. Řízení se ovládá akcelerometrem (nakláněním iPhone). Počet pokusů společně s časem a stavu konta najdete nahoře viz. obrázek výš.

Do cíle vás navedou oranžové šipky na silnici.  Samotný cíl je zelený stín na zemi ve tvaru vozidla, kterým právě jedete. Po cestě můžete sbírat ikony dolarů, které vám přidají $500 na vaše herní konto.

Hru najdete v App Store za pěkných €0,79. Pokud si rozmýšlíte koupi, tak si můžete zkusit vyzkoušet bezplatnou Lite verzi.