Nahoru

OS X Lion: hotovo, říká Apple vydáním Golden Masteru

Pokud s nadšením čekáte na nový OS X Lion, pak pro Vás máme zprávu, která Vás zcelajistě potěší. OS X Lion se totiž právě dostal do fáze Golden Masteru a to znamená jediné – je prakticky připraven pro vydání.

Samozřejmě ho není třeba ještě hledat v Mac App Store – prodleva mezi vydáním Golden Masteru a verze mezi širokou veřejnost přecijen nejspíše bude, ať už ve dnech či dokonce týdnech. I v některých případech po vydání fáze Golden Master se totiž našla nějaká chyba, která zabránila brzkému vydání a samotný start byl odložen – doufejme ale, že to se s novým OS X Lion nestane.

Pokud máte potřebu nějakých příprav na update vašeho operačního systému, nebo popř. pokud ho provádíte prvně, pak Vás můžeme utvrdit, že se nejedná o nic složitého. Není třeba nic zálohovat, pouze spustit instalační soubor, který Vás již provede zbytkem procesu. Po jeho dokončení Vám nabootuje systém v nové verzi, ovšem v původním nastavení, které jste zanechali před updatem.

Pokud máte strach, že budete potřebovat instalační médium, které v tomto případě bude nemožné koupit, také nemusíte zoufat. Apple samozřejmě nabízí jednoduché vypálení tohoto média, jehož obraz by měl být stáhnut z Mac App Store.

OS X Lion se tedy objeví již zanedlouho pouze na Mac App Store (krabicovou verzi nebude možno zakoupit) s cenovkou pouhých $29 (v přepočtu necelých 500 Kč). Těšíte se?

 • Stepan Safarik

  To sakra, že se těším. Obzvlášť když Snow Leopard měl hodně co dohánět za Windows 7, jak co do ovládání tak co do performance.

 • Mario

  Dá sa na Lione rozbehať Front Row? 

 • Sano

  Mam narok na free update, ked som si kupil iMac pred 2 dnami ? 

  • Bubenikpetr

   Ano máš…. :D

 • Sagoš

  Znamená to že po upgradu na Lion mi zůstanou v systému nainstalované aplikace tak jak jsem je měl? Včetně mých ostatních dat?

  • Renik

   ano :)

 • host

  jak nainstaluji liona zdarma? koupen macbook( nový, ale starý model) v polovině června

 • Pingback: lawrence