Nahoru

OnLive: hraní PC her na iPadu už brzy a bez problémů

OnLive je služba, která od roku 2010 poskytuje cloudové hraní. Tato služba, kterou lze nyní používat na počítačích s Macem nebo Windows, vám umožní zahrát si ty nejnáročnější hry bez toho, abyste museli řešit hardwarové nároky. Onlive se však chystá i na iPad.OnLive funguje tak, že hostuje danou hru na vzdáleném serveru, a vám jako koncovému uživateli pouze zasílá video výstup. Vám stačí použít běžné ovládání a o všechno ostatní se služba postará. Abyste službu mohli využívat, je třeba pouze stáhnout a příhlásit se velikostně malým klientem. Je však třeba dávat pozor na to, abyste měli dostatečně silné, rychlé a stabilní internetové připojení. Pro hraní je doporučeno 5Mbit/s, minimálně 2 Mbit/s. Všechny hry jsou dostupné v rozlišení 720p.

Již od prosince 2010 je v AppStoru k dispozici aplikace OnLive Viewer, ta však hraní neumožňuje, pouze s ní můžete sledovat probíhající hru ostatních hráčů. Podpora pro přímé hrání byla ohlášena na poslední konferenci E3 pro iPad a Android, ale až nyní měli redaktoři serveru CNET možnost aplikaci vyzkoušet.

Na iPadu budete moci využívat všechny funkce, které jsou k dispozici na Macu či PC, včetně multiplayeru a hlasového chatu. Detaily o ceně ovladače či podpoře HDMI nebo AirPlay však nejsou známé.

Aplikace, která je nyní v beta verzi, bude v USA a Evropě dostupná na podzim tohoto roku. Bude i možné si samostatně zakoupit bluetooth ovladač. Také se vývojářům ale povedlo adaptovat ovládání na obrazovce, takže ovladač potřeba nebude. Přesto bude ale určitě hrání s ním příjemnější.

Video z E3. Novější video s ovládáním na obrazovce je k nalezení na CNET.

zdroj: CNET

 • http://twitter.com/martinkudrna Martin Kudrna

  Doufám, že to budou mít odladěné. Hrát ovladačem je mnohem lepší než dotykové ovládání. Už se moc těším.

 • http://twitter.com/martinkudrna Martin Kudrna

  Doufám, že to budou mít odladěné. Hrát ovladačem je mnohem lepší než dotykové ovládání. Už se moc těším.

 • Vojta Tranta

  Zbytečnost. Proč nedělaj jednoduchý bluetooth gampeady pro androida a iOs a vymejšlej takový nesmysl:-D To nechápu.

 • Pingback: Joe

 • Pingback: Alex

 • Pingback: jeremiah

 • Pingback: edward