Nahoru

Nuu Mini Key: Hardwarová klávesnice pro iPhone 4

Na berlínském veletrhu IFA byla představena zajímavá QWERTY klávesnice pro iPhone 4, kterou chce výrobce uvést na trh ještě do konce roku pod názvem Nuu Mini Key za cenu pohybující se okolo 60 USD (zhruba 1 150 Kč). Koukněte na fotky tohoto zajímavého gadgetu.

obrázek

Tento článek je převzatý ze spřáteleného serveru Smartmania.cz.

Celá konstrukce je poměrně dobře promyšlená, iPhone se pouze umístí do speciálního rámečku, ke kterému je připevněný díl s hardwarovou klávesnicí rozdělenou do čtveřice řad. Klávesnici je možné v případě potřeby zasunout pod iPhone a aby toho nebylo málo, v otevřeném stavu lze využít polohovacího kloubu, takže pak na iPhone 4 můžete psát podobně, jako to dovoloval třeba HTC Kaiser nebo HTC Touch Pro2.

obrázek
Komunikace klávesnice s iPhonem probíhá skrze Bluetooth rozhraní a napájí se z iPhone. Podle prvních zkušeností redaktorů ze serveru Engadget je stisk jednotlivých kláves poměrně tuhý, nicméně na veletrhu IFA byl k vidění pouze předprodukční vzorek a je tedy více než pravděpodobné, že tenhle problém bude v prodejní verzi odstraněn.

obrázek

Osobně si nejsem vůbec jistý, zda bych něco podobného na svůj iPhone 4 vložil, protože je podle mě softwarová klávesnice výborná. Na druhou stranu znám lidi, kteří vyžadují klasickou klávesnici a zároveň by rádi měli iPhone 4. Přesně pro ty je tento výrobek určený.

Jaký je vaše zkušenost se softwarovou klávesnicí v iPhone 4? Píše se vám na iPhone dobře? Napište nám do diskuze.