Nahoru

Nový MacBook Air: podsvícená klávesnice a rychlejší SSD disky

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho magazínu, pak Vám jistě neuniklo, že vydání nového MacBooku Air se nezadržitelně blíží – mělo by tomu dokonce být už za několik dní. A spolu s takto blízkým datem uvedení unikly do světa dvě nové zprávy, která vás zcelajistě potěší.

Je jí podsvícená klávesnice. Často se můžete dočíst, že zájemci o koupi nebo vlastníci nynějšího MacBooku Air jako nevýhodu zmiňují právě podsvícenou klávesnici. Apple se tedy nejspíše snaží kritice vyhovět. Pokud jste tedy zájemci o nový MacBook Air, máte důvod se těšit ještě o něco více. Ale to stále není všechno.

Mimojiné by se v novém MacBooku Air měly objevit zcela nové disky. Jak jistě víte, již nynější verze obsahuje (v porovnání s disky klasickými) vysokorychlostní disky, nazývané SSD. Nová verze tohoto notebooku jde ovšem ještě dál – nejspíše totiž bude osazena novými 19nm SSD disky s přenosovou rychlostí až 400Mbps. MacBook Air by se pak stal neskutečným rychlíkem, co se týče rychlosti disku a zcelajistě by to přispělo k jeho vyšší prodejnosti. Už při představování nynějšího Airu Apple poukázal na to, že právě v tomto notebooku vidí firma z Cupertina budoucnost – a díky ještě rychlejšímu disku či podsvícené klávesnici se bude zcelajistě jednat o velmi atraktivní zboží.

MacBook Air by se měl, jak již bylo zmíněno v úvodu, objevit v rozmezí několika dní, kdy odhady nejčastěji tipují datum 14. července. Mimojiné bude také obsahovat novou architekturu Intel Sandy Bridge a také port Thunderbolt.

 • David Hořínek

  SSD bych neoznačoval jako vysokorychlostní (i když to bezpochyby jsou) protože pak si neznalý člověk představí pouze rychlejší HDD. Spíš bych použil výraz „rychlé a odolné disky bez pohyblivých částic“ :) Je to jen detail ale.

  • http://www.iphonetips.cz/ iPhoneTips

   Dík za doplnění :)

 • Honza

  Mám „nového“ Aira 2011- s SSD diskem a už takhle je rychlý jako blesk – bootuje přesně 5 vteřin. (Ne probouzení, ale celý start systému) – Už nevím, co by se ještě dalo zrychlovat ;-)))

 • Jeenik

  tak už je to tu, nový macbook air, řada vylepšení, jedno pohoršení – nemá renomovanou grafickou kartu, tak je zase co vylepšovat a na co se těšit…

 • Pingback: jordan