Nahoru

Návod na Jailbreak iOS 4.2.1: iPhone 4, 3gs, 3g, iPad, iPod Touch

Jailbreak iOS 4.2.1 je na světě! Netrvalo to ani tak dlouho a majitelé iPhone 4, 3GS, 3G, iPadu a iPodu Touch s novým iOS již mohou jailbreaknout své zařízení. Jailbreak nese označení Redsn0w 0.9.6b4 a je založen na bootrom exploitu Limera1n od GeoHot. Podívejte se na náš návod jak jailbreakovat iOS 4.2.1 zařízení.

Důležité upozornění

Protože se jedná o první verzi Jailbreaku iOS ve verzi 4.2, bohužel má také své mouchy. Tou největší a nejvíce omezující je fakt, že při každém restartu zařízení se tento Jailbreak vymaže, resp. budete ho muset provést znovu. Pokud vám tento fakt vadí (protože třeba často restartujete svůj iPhone/iPad/iPod), tak tento jailbreak nedělejte. To samé platí pro ty, kteří mají blokované zařízení na operátora. Tento jailbreak neobsahuje unlock operátora! Pokud zařízení nerestartujete a nemáte blokaci na operátora (což jsou např. iPhone z USA), můžete pokračovat ve čtení.

Návod na Jailbreak iOS 4.2.1:

1. Stáhněte iOS 4.2.1 pro jednotlivá zařízení:

2. Stáhněte si Redsn0w 0.9.6b4 z jednoho z těchto mirrorů. Dostupný je jak pro Mac, tak pro Windows. Pokud používáte Win7 a máte problémy se spuštěním, zvolte Win XP kompatibilní mód.

Mirrory pro stažení:

Mac

Windows

3. Stáhněte si nejnovější iTunes 10.1 zde a aktualizujte na poslední iOS 4.2.1.

4. Spusťte Redsn0w 0.9.6b4 a následně na disku zvolte (přes tlačítko Browse) již stažený jailbreakovaný firmware z kroku 1.

5. Zvolte věci, které chcete nainstalovat a klikněte na „Next“. Určitě nezapomeňte na Cydii!

6. Přesvědčte se, že je vaše zařízení vypnuté a připojené kabelem k PC/Mac. Následně klikněte na „Next“ a připravte se na DFU mód.

7. Proveďte DFU mód tímto způsobem:

a) Stiskněte na 2 sekundy tlačítko Power (nahoře) a nepouštějte ho (zatím).

b) Nepouštějte tlačítko Power a stiskněte zároveň na 10 sekund Home tlačítko (přední tlačítko).

c) Nyní pusťte Power tlačítko a 30 sekund držte stisknuté Home tlačítko (přední tlačítko).

8. Vydržte chvilku, vaše zařízení je právě jailbreakuje.

9. Tento krok se týká pouze majitelů iPhone 4, 3GS (s novým Bootromem), iPod touch 4G / 3G / 2G a iPad! Aby majitelé nejnovějších zařízení mohli spustit Cydii, musí v Redsn0w aplikaci na závěr zvolit „Just boot tethered right now“ viz. poslední obrázek. Tento krok je nutné zopakovat po každém restartu zařízení.

zdroj návodu: CoveringWeb a RedmondPie

Důležité upozornění na závěr

Řada uživatelů hlásí nestabilitu aplikací jako Safari, nebo Cydia. Jak jsme již psali, jedná se o první Jailbreak iOS 4.2.1 pro nedočkavce. Pokud si chcete ušetřit problémy, nejailbreakujte.

Jailbreak není oficiální modifikace od Apple a redakce iPhoneTips.cz Jailbreak nedoporučuje! Pokud se přesto rozhodnete k Jailbreaku, děláte tak na vlastní nebezpečí a iPhoneTips.cz nezodpovídá za případné problémy!