Nahoru

Návod: Jak vytvořit MicroSIM kartu z obyčejné SIM karty

Líbí se vám iPad 3G, nebo iPhone 4, ale netušíte kde sehnat MicroSIM kartu? Nezoufejte, přinášíme vám obrázkový návod jak udělat Micro SIM kartu z obyčejné SIM karty za 3 minuty!

Mnoho čtenářů se na naší Facebook stránce ptalo jak získat, nebo vytvořit Micro SIM kartu, která se používá v iPhone 4 a 3G verzi iPadu. Veřím, že díky našemu návodu (a fotkám z fóra na okoun.cz) pro vás bude úprava SIM karty hračka.

1. Výroba Mikro SIM začne u tužky, metru a vaší stávající „SIMky“. Rozměry obyčejné SIM karty jsou 15 x 25mm, což je oproti rozměrům  Micro SIM 12 x 15mm o podstatně více. Na SIM kartě naměřte 12 x 15mm od rohu s elektronickým „chipem“

Aktualizovaná fotka. Červené čáry naznačují, v jakém místě SIM kartu odříznout.

2. Nyní stačí přebývající plast odříznout, nebo odstříhnout. Doporučuji si před samotným řezáním přecijen nechat nějakou rezervu, protože se dá SIM karta vypilovat i pilníkem na nehty. Ve finále nezapomeňte na odříznutí růžku vpravo nahoře. Pokud si nejste jisti výsledkem, koukněte na obrázek výš, kde vidíte jak má Micro SIM karta vypadat.

3. Micro SIM kartu byste měli bez problémů vložit do adaptéru iPhone 4, nebo iPad 3G.

Věřím, že vám obrázkový návod na výrobu Micro SIM pomůže, přesto vás ale musím upozornit, že by jste měli své kontakty na SIM kartě zazálohovat. Všechny úpravy vaší SIM karty samozřejmě děláte na vlastní nebezpečí.