Nahoru

Návod: jak opravit tlačítko Home na všech iOS zařízení

Pokud vlastníte nějaké iOS zařízení, můžete časem pozorovat jeho horší odezvu. Je tu však jeden trik, díky kterému můžete home tlačítko rekalibrovat a dát mu tím opět rychlou odezvu. Jak na to?

Tento jev horší odezvy home tlačítka možná ani nezpozorujete, postihuje však iPhone, iPad i iPod Touch. A pokud ho pozorujete, musí vás zřejmě trochu štvát. Může se i zdát, že je pomalejší celý iOS. Šikovným malým trikem, rekalibrací, uvedete home tlačítko do stavu, jako po výrobě.

Tento trik je opravdu jednoduchý:

  1. Otevřete nějakou aplikaci, která je v iPhone od instalace iOS – Počasí, Hodiny, Akcie, Kalkulačka a další.
  2. Jakmile máte jednu z těchto aplikací otevřenou, podržte Power tlačítko, dokud se nezobrazí červené slide tlačítko „vypnout“ („slide to power off“), poté Power tlačítko uvolněte.
  3. Z této obrazovky stiskněte a držte home tlačítko, dokud se vynuceným ukončením (force quit, jako na OS X) nevypne aplikace a obrazovka skočí do základního menu iOS.
  4. Hotovo.

Pokud jste měli vaše home tlačítko trochu lenivější, měli byste zaznamenat alespoň malý rozdíl v jeho citlivosti. Rekalibrace vám samozřejmě nepomůže, pokud máte s tlačítkem nějaký hardware problém (tužší mačkání).

Ze zahraničních diskuzí lze k tomuto postupu vyčíst několik věcí. Většině tento tip pomohl, někteří nerozeznali rozdíl a někdo říká, že se jedná pouze o vyčištění paměti a aplikací, takže telefon nepoužívá CPU pro tyto procesy. To je ale divné, protože multitasking v iOS by měl při opuštění aplikace sebrat prioritu CPU pro její proces, takže pak by mělo home tlačítko fungovat normálně, to se ale hodně uživatelům neděje. Pokud někdo ví o problematice home tlačítka více nebo vám tento tip pomohl, napište nám do komentářů.