Nahoru

Modern Combat 3 – Fallen Nation: král je mrtev, ať žije král

Sérii Modern Combat na iOS zařízení asi není třeba představovat. Předchozí díl si od nás vysloužil velice slušné hodnocení hlavně díky skvělému multiplayeru. Když se tedy před časem objevilo na App Store zatím poslední, třetí pokračování této FPS legendy, byla jen otázka času než se jí mrkneme na zoubek. O tom, jak poslední dopadl a zda obhájil svou pověst legendy na poli FPS akcí, se dočtete v následujících řádcích naší recenze.

A začneme hned pěkně zostra a to grafikou. Pokud se Vám grafika předchozího dílu zdála dechberoucí, tak u této hry budete doslova v sedmém nebi. Pokud vlastníte iPhone 4 a nebo lépe iPhone 4S, čekají Vás doslova grafické orgie. Můžete se těšit na celou řádku skvěle vymodelovaných prostředí, od tropické džungle, velkoměsta až po zamrzlé tankery. Jak jsem již zmínil, každé s prostředí je vymodelováno do nejmenších detailů. Můžete se tak těšit na odrazy od ledem pokryté paluby tankeru, bujnou vegetaci, oslepující výbuch granátů, až po nádhernou práci se světlem a slunečními paprsky. Samozřejmě, že grafika hry nedosahuje kvalit velikánů, jako jsou Infinity Blade II, nebo Shadowgun, ale i tak dokáže nabídnou uchvacující scenérie, doplněné rozlehlými prostředími, které oba konkurenti běžící na Unreal Enginu nabídnout neumí.
Další velmi silnou stránkou hry je singleplayer. Ten nabídne 13 misí, které si můžete zahrát ve čtyřech různých obtížnostech, přičemž na střední obtížnost Vám hra zabere nějakých 7-8 hodin, což je velice slušný výsledek. Na druhou stranu si hra ukousne z paměti vašeho iPhone či iPadu přes 1GB, za kvalitu se prostě „platí“. Příběh hry sice originalitou zrovna neoplývá, ale to se dá u tohoto typu her pochopit. V podstatě se jedná o to ze KPR napadla USA a zaútočila na Chicago tam, jakožto člena speciální jednotky, Vaše cesta 13 misemi kampaně začíná. V cestě Vám budou stát nepřátelé rekrutující se z řad obyčejných pěšáků, ostřelovačů, až po tanky a vrtulníky. K jejich likvidaci budete mít k dispozici poměrně široký arzenál zbraní. Základní pistole toho moc nezmůže, takže se rychle přidají kulomety, samopaly, odstřelovací puška, RPG, brokovnice apod. Samotná likvidace protivníků je pak neskutečně zábavná. Akce je rychlá, svižná a opravdu velice návyková. Jedním slovem brilantní záležitost.

Další kapitolou je pak multiplayer. Ten je možné krát jak lokálně, tak i přes WiFi na officiálních serverech. K dispozici máte sedm herních režimů a samozřejmě je k dispozici systém ranků a bonusů za jednotlivé „kousky“ které se Vám ve hře podaří provést, jako například zabití soupeře nožem a tak dále. Za jednotlivé „killy“ dostáváte kredity, za které si kupujete lepší výstroj a zbraně. Multiplayer je poměrně návykový a dají se u něho strávit hodiny a hodiny skvělé zábavy. Škoda jen, že při velkém počtu hráčů se hra na iPhone 4 místy poměrně zpomaluje a framerate viditelně klesá.

To je však jen malá vada na kráse tohoto jinak téměř dokonalého pokračování této herní série. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších FPS, kterou v současnosti můžete ve své iOS zařízení mít. Za mě tedy hodnotím 90%.

Modern Combat 3 – 5,49€ – AppStore link