Nahoru

MobileMe: nová pravidla možná již v dubnu, napovídá sám Apple

Spekulace ohledně nového MobileMe už existují velmi dlouhou dobu – a naštěstí to vypadá, že se konečně začíná něco dít. Server iLounge tvrdí, že MobileMe v úplně nové podobě se dočkáme už příští měsíc – tedy před WWDC 2011, kde má být představen mj. nový iPhone 5.

Apple prý informuje obchody, že je třeba přestávat prodávat krabicové verze MobileMe a spíše doporučit zákazníkovi si zřídit 60-denní trial, který služba nabízí již dlouhou dobu. Co je ovšem na této informaci zlomové, je, že se Apple snaží odstranit všechny metody zaplacení MobileMe, a tak je více než jasné, že se již brzy dočkáme MobileMe nového a to také s novou cenovkou – zdarma.

Pro ty, kteří si MobileMe zakoupili nedávno, má prý Apple připraveno několik extra služeb (dle mého předpokládam, že půjde pouze o lepší technickou podporu ze strany Apple) jako „odškodnění“. Pokud si tedy hodláte založit nový MobileMe účet, zkuste spíše trial nebo ještě měsíc počkat – vše bude poté jasnější.

Nové MobileMe by mělo být podle všechno představeno na keynote, na které se objeví i představení nové verze operačního systému pro iPhone, iPod touch či iPad – iOS 5. Co se týče novinek, které se v MobileMe očekávají, tak se jedná hlavně o v mnohém vylepšený cloud a dokonce i prý stream z vaší iTunes knihovny. Jenomže to jsou vše jen spíše spekulace a tak si musíme ještě počkat, jak to všechno dopadne. Nové MobileMe je už ale prakticky jistotou, stejně jako oznámení iOS 5.