Nahoru

Milník: na iPadu spustíte už 100 000 nativních aplikací

Po včerejším jablečně-významném dni přichází prakticky ihned další. Tentokrát ale nepůjde o žádné narozeniny, nýbrž o fakt, že počet nativních aplikací pro iPad dostupných na App Store dosáhl šestimístného čísla. Trvalo mu to zhruba 453 dní, což je asi o 30 méně, než za jakou dobu to stihl jeho předchůdce iPhone.

Za nativní aplikace jsou považovány takové, které jsou vyvinuty ve velkém rozlišení pro iPad – tedy i “universal apps”. Pokud toto obrovské číslo dáte do kontextu s faktem, že App Store byl spuštěn teprve v roce 2008, tedy před třemi roky, jde o neuvěřitelný úspěch, o kterém si konkurence může nechat jenom zdát. A pokud si vydělíte sto tisíc 453 dny, dojdete k číslu 220 – tedy počtu nových aplikací pro iPad, které přibydou do App Store každý den.

App Store tak upevnil svou pozici mezi konkurencí a stále je dle mého názoru důvodem #1, proč si lidé vyberou iPad oproti tabletům jiných výrobců. Přeci jenom, zhruba 1300 tabletových aplikací, které byste v současnosti našli na Android Marketu, nemůže s tímto číslem absolutně soupeřit. Je ale pravdou, že iPad má přeci jen zhruba rok náskok.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak se bude iOS App Store vyvíjet dále. S příchodem iCloudu dojde k zavedení drobných vychytávek jako automatická instalace na všechna zařízení či možnost instalovat více aplikací naráz, ovšem nepůjde o žádnou systémovou změnu. Otázkou také je, zda je vůbec nutné něco měnit – aplikace stále přibývají, uživatelé i vývojáři jsou spokojeni a počet downloadů utěšeně roste. Apple bude ale nucen inovovat, aby si stále udržel dominantní pozici, která mu zaručuje vysoké prodeje, a aby App Store jednoduše nedošel dech. Nedávno se rodina App Storů rozrostla o Mac App Store a nyní se spekuluje také o App Store pro Apple TV, ovšem to vše je ve hvězdách. Nezbývá nám proto nic jiného než čekat, s čím Apple přijde v dalších verzích iOS a také nedočkavě vyhlížet aplikaci s pořadovým číslem 1 milion.

Co byste si přáli na App Store pro iOS vylepšit vy? Nebo jste s ním absolutně spokojení? Budeme rádi za vaše názory v komentářích.

Zdroje: macstories.net, tech.fortune.cnn.com

 • Ondra 106

  Chtělo by to povolit některé aplikace z iPhone na iPad2, například Whats App,  je to fajnová aplikace na zprávy, plně funkční, na iPhonu ji mám měsíc, poslal jsem stovky zpráv bez jediného zádrhele.

  • Anonymní

   budou iMessages..

 • Pingback: Eugene

 • Pingback: Calvin

 • Pingback: wade