Nahoru

Microsoft KIN: po 48 dnech prodeje končí, nebyl o něj zájem!

Pamatujete na mou provokativní recenzi Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu? Předvídal jsem v ní, že KIN nemá šanci na úspěch, protože jeho špatná konstrukce osazená chabým operačním systémem nebude nikomu vyhovovat. Má slova se potvrdila a KIN byl opravdu „nejhorší“ dotykový telefon, protože po 48 dnech Microsoft stáhl KIN z prodeje. Přístroj zkrátka nikoho neoslovil!

KIN ONE a KIN TWO

Microsoft KIN, který se prodával ve verzi ONE a TWO, byl samotným Microsoftem nazván jako komunikátor pro mladou generaci, která holduje sociálním sítím. Nápad je to hezký, protože neznám teenagera, který by nebyl na Facebooku, bohužel ale Microsoft svůj telefon nedotáhl do takového konce, jaký si nejspíš přál.

Preview telefonu Microsoft KIN ONE a TWO najdete ZDE

Microsoft zdůvodnil konec KINu poměrně zvláštně. Údajně je momentálně primární cíl úspěšné dokončení finální verze Windows Phone 7, proto tým lidí, kteří měli na starosti KIN, začnou pracovat na nové verzi mobilního operačního systému WP 7. MS dále nezapomněl dodat, že se prodej KINů v Evropě odsouvá, což vzhledem k totálnímu propadáku v USA není až takové překvapení. Zda prodej nějakého přístroje narušuje práci na operačním systému nevím, od Microsoftu mi to ale přijde jako opravdu ubohá výmluva, která má zakrýt absolutní propadák novinky nazvané KIN.

Omlouvám se některým čtenářům iPhoneTips.cz, kteří se dokonce dožadovali přepsání recenze ve prospěch KINů (viz. komentáře v preview), ale Microsoft to s KINem zkrátka nezvládl a to se také potvrdilo.

zdroj: AppleInsider