Nahoru

Mad Skills BMX: šílené závody na kolech

Zábavná 2D plošinovka s BMX koly, která moc nestojí, přitom však pobaví a i nervy potrápí.

Mad Skills už nějakou dobu známe jako 2D sérii pro iOS a Mac. Existují verze Motocross a Motocross Blitz. Nyní přicházejí vývojáři s novou verzí BMX.

Už z názvu je patrné, že se hra přesouvá ze závodů motorek na závody kol. Oproti minulým hrám je zde vidět jak pokrok grafické stránky hry, tak i pokrok fyziky. Motorky byly od obrazovky trochu vzdálenější, u BMX jsou kola a závodníci pěkně blízko, takže si s nimi mohli grafici více pohrát. A je to znát, jsou propracovanější a hlavně jich máte několik na výběr. Několik závodníků je zdarma, bonusové už jsou za In-App nákup od 20 do 60 korun. Koupit můžete třeba jezdce lebkouna.

Cíl hry je jasný, v každém závodu dojet do cíle před soupeřem. Jako první vás základním ovládáním provede tutoriál a pak začnete jezdit. Jak jednoduché se mohou první levely zdát, tak těžké je porazit soupeře v těch dalších a dalších. Ovládání je dotykové. V levé části obrazovky držíte prst a tím jezdec šlape. Všechno ostatní se dělá gesty, naštestí jen jedním prstem. Skákání švihem nahoru, sjíždění kopců švihem a přdržením prstu dolu. Pokud se ve vzduchu otočíte o 360° a přistanete opět na kola, získáte 4 vetřiny adrenalinu a jezdec šlape do pedálů trochu rychleji. Můžete částečně využít i akcelerometr.

Mad Skills BMX má jeden herní mód a v něm několik obtížností (divizí): nováček, pokročilý, expert a profesionál. Až dohrajete několik levelů z nováčkovské divize, odemkne se vám pokročilá a tak dále. 32 levelů je tedy celkem malé množství, ale musíme brát v potaz, že je hra na App Store jen několik dní. Přitom však už teď počítá s dalsími tratěmi. V menu je možnost vyzkoušet další tratě, která informuje, že brzy budou nové ke stažení.

Hra bohužel postrádá podporu Game Centeru. Nepomůže ani fakt, že se můžete propojit s facebook přáteli a závodit proti svým a jejich časům. Achievementy a žebříčky Game Centeru se jen tak nahradit nedají. Při hře na iPadu jsem si všiml, že pokud spustíte nějaký level a chcete otočit obrazovku, neotočí se.

Na hře se mi však líbí hratelnost a zvyšující se obtížnost. Za 20 minut ji rozhodně nedohrajete. A co se mi líbilo ještě víc, je soundtrack. Při hraní doprovází rychlé a pěkné písničky od kapely Strung Out, které se do hry prostě hodí. Jako bonus je hra iOS universal a stojí pouze 20Kč. Pokud máte rádi podobné závodní hry, určitě dejte Mad Skills BMX šanci.

Cover Art

Mad Skills BMX

Turborilla
Category: Games

Updated: 09 Aug 2012

0,79€

 • Kryštof Prokop

  vypadá dobře :) Kdepak mám ten Installous :D 
  né sranda :) 

 • http://twitter.com/Risefromfallen Jiri Astr

  musim rict, ze tato hra nema s BMX skoro nic spolecneho. Jestli chce nekdo okusit jake je BMX tak mohu doporucit hru Pumped: BMX, ktera byla vytvorena jednim z jedcu.

 • Pingback: Sergio

 • Pingback: Tommy

 • Pingback: cecil

 • Pingback: jeremiah

 • Pingback: Keith

 • Pingback: Joe