Nahoru

Katalog VŠ 2012: pomocník pro výběr vysoké školy + Soutěž

Když si vybíráte vysokou školu, musíte si shánět různé informace o každé škole a porovnávat s ostatními. Katalog VŠ pro iPhone a iPad vám pomůže s rozhodováním.

Jednoduchá aplikace pro iOS, od českého studia Cinemax, vám pomůže vybrat vysokou školu podle různých kritérií výběru. Naleznete zde všechny typy škol, včetně soukromých, které mají za názvem uvedenu zkratku „(soukr.)“. V aplikaci vás přivítá menu se čtveřicí ikon. Nejmenší, s popisem „O projektu“, obsahuje všechny potřebné vysvětlivky k pojmům v aplikaci. Další tři ikony už jsou hlavní ovládací prvky. Vysoké školy můžete třídit podle krajů a podle typu VŠ a fakulty. Poslední položkou je srovnání všech oblíbených VŠ.

Pokud zvolíte možnost hledání podle krajů, zobrazí se vám mapa České Republiky s vyznačenými kraji. Tapnutím na vybraný kraj se přesunete do konkrétního seznamu vysokých škol. Při hledání podle typu VŠ a fakulty se zobrazí přehledný výběr s typy škol (máte na výběr z univerzitních, technických, ekonimických, zemědělských, uměleckých a soukromých) a pod ním výběr z fakult (zde máte na výběr mezi různými druhy, jako například lékařské fakulty, právnické fakulty, pedagogické fakulty apod.).

Pokud už tedy máte vybráno v jakém kraji chcete studovat, či na jakou fakultu se snažíte dostat, ocitnete se v přehledném rozhraní se seznamem škol. V seznamu najdete jen základ. Označení školy jako „Oblíbená“ (pro pozdější srovnávání) a jeden sloupeček s vybraným filtrem. Filtry jsou celkem 4 a jsou v levém horním rohu. Seznam se vždy řadí od „nejlepšího“ údaje. Řadit můžete podle šance na přijetí, úspěšných absolventů, průměrné mzdy a nezaměstnanosti, vše v procentech.




Na pravé straně u každé školy je oranžová ikonka malého seznamu, která mohla rozhodně vypadat lépe, třeba takové „i“ jako „informace“ v kroužku by bylo více logické. Po jejím rozkliknutí už vidíte detailní údaje k vybrané vysoké škole. Do tří kategorií jsou zde uspořádané různé číslené údaje, jako počet zapsaných sutdentů, šance na přijetí, úspěšní absolventi, neúspěšné ukončení studia, průměrná mzda a ještě více.

V pokročilém zobrazení je vždy v pravém rohu zobrazen domeček, který vás dostane do základního menu. V oblíbených máte samozřejmě všechny „ohvězdičkované“ školy a můžete tak pohodlně přemýšlet jen nad těmi vybranými.

Aplikace sice nenabízí pokročilá nastavení a nějak extrémě krásné rozhraní, ale od toho tu ani není. Po funkční stránce funguje dobře, data o vysokých školách jsou vždy akutální, aplikace podporuje multitasking a nemá tendenci se sekat či padat. Nyní je i ve slevě a stojí 0,79€, což je cena, za kterou byste si stejně koupili noviny či časopis.

App Store Link – 0,79€ – Katalog VŠ 2012

A myslíte si, že jsme zapomněli na soutěž? Kdepak, první část je tady, první redeem kód pro nejrychlejšího čtenáře iPhoneTips:

KYNN446EWM43

Výherce prosíme o komentář pod tímto článkem. Děkujeme.

Vy ostatní nezoufejte, máme ještě nekolik redeem kódů! A jak je získat? Sledujte pravidelně diskuzi pod tímto článkem a naší facebook fan stránku. Jednou za pár hodin zveřejním jako autor článku otázku, která se nějak bude týkat aplikací a her českého studia Cinemax. Vždy první správná odpověď obdrží redeem kód na aplikaci „Katalog VŠ 2012″.