Nahoru

Jaký je iPad Mini a jak se mu u nás daří?

Jak už jsme Vás nedávno informovali, dne 2. listopadu se v České republice začal prodávat dlouho očekávávaný iPad mini. My jsme u toho nemohli chybět, a tak jsme navštívili jednu nejmenovanou autorizovanou prodejnu v Praze, abychom se mu dostali pod pokličku.

Malý, ale šikovný!

Všechny prodejny očekávaly obrovský nával a chaotické fronty. Nic z toho se však nekonalo. „Po otevíračce si pro mini přišlo 7 lidí a během celého dne se prodalo pouhopouhých 30 kusů“ uvádí jeden z prodejců. „Měli jsme připraveny i pořadové lístky, ale tak trochu zbytečně“ říká. Poněkud neobvyklý zvrat oproti Americe, kde se první partie těchto jablečných dítek prodala méně než za hodinu.

Ale pojďme se podívat na to, co nám novinka přináší a jak vlastně vypadá:

Apple iPad Mini (nahoře) vs The New iPad (dole)
Zbrusu nový connector Lightning

Propracované unibody tělo vytváří velice elegantní dojem. Svojí tloušťkou (7,2 mm) předčí i svého staršího bratřička. Velice jemný 7,9 palcový displej zaujme na první pohled. Jeho rozlišení sice činí pouhých 1024×768 bodů, na výsledné kvalitě obrazu se to nijak neprojeví. Ale mezi námi, Retina je Retina! Co se týče váhy, tak 308 gramů je opravdu zanedbatelných.

Compare: Apple iPad Mini and The New iPad

V praxi je novinka velice svižná a bez jakékoli odezvy spouští veškeré aplikace. V srdci Apple iPad mini tiká dvou-jádrový procesor A5, známý nám ze staršího modelu iPad 2 a iPhone 4S. Při náročnějších operacích mu asi bude chybět trošku šťávy, jakou nabízí nejnovější iPad čtvrté generace (čtyř-jádrový procesor A6X).

Ale nepředbíhejme a počkejme si na oficiální testy. Když si shrnem všechna pro a proti, tak Apple samozřejmě nezklamal, ale ani nepřekvapil. Mezi největší výhody Miniho patří příznivá cena, která se pohybuje okolo 8 500 Kč za 16 GB verzi.

 • Vlastimil

  Mě by zajímalo,jakou verzi si kdo koupil a zda mu dostačuje 16-32-64GB

  • Host

   Záleží na co chceš iPad používat. Na konzumaci obsahu ( internet,facebook,twiter…. ) stačí uplně v pohodě 16G, pokud chceš už v tom mít nějké ty fotky tak bych doporučil 32G a pokud máš hodně fotek a chceš hodně fotit, nebo vytvářet obsah na ipadu, tak 32/64. Graficky pěkný hry mají taky třeba okolo 1g.

 • http://twitter.com/jirka_22_ Jiří Zahorčák 

  Zdravím Vlasto: Za mě mohu říct, že pořídím jedoznačně 32 GB ale zvažuji též Cellular.

 • Vlastimil

  OK díky za názory,asi radši půjdu do té 32GB verze,lepší je míti rezervu než se strachovat s místem,na Cellular cekat nebudu,mam iphona 3G,tak propojim internet a jetoooooo

 • Zgercik

  Ipad mini mam jako doplnek velkeho ipadu takze 16giga je zcela dostatecna kapacita.Jen ta repina mi na nem schazi….kdo je zvyklej na retinu at chce nebo nechce srovnava a rřozdil tu proste je.

 • Pingback: christopher

 • Pingback: ross

 • Pingback: Carlos