Nahoru

JailbreakTips #8: DisabledNC Switch – vypnutí notifikační lišty

Seriál z temných zákoutí iOS systému nazvaný JailbreakTips, vám bude přinášet ty nejlepší prográmky, vylepšení a vychytávky z Cydie, které si užijete jen a pouze s Jailbreakem pro iPhone, iPad a iPod touch. Tentokrát se podíváme na DisabledNC Switch.

Pokud hledáte tipy na hry zdarma, doporučujeme sledovat náš pravidelný seriál AppTips!

DisabledNC Switch

Opět se jedná o jeden z jednodušších tweaků z Cydie, ale někomu se může hodit, zvláště pak náročným iOS hráčům. Pokud totiž hrajete hry, které mají fullscreen (což jsou prakticky všechny hry pro iOS) a zároveň máte aktivovanou notifikační lištu, může vám to způsobovat potíže. Omylem si notifikační lištu při hraní vysunete a hra se přeruší. Jako příklad z osobní zkušenosti mohu uvést například hru Fruit Ninja na iPhone a aplikaci Paper pro iPad, zde tweak pomůže opravdu hodně.

DisabledNC Switch vám tento problém pomůže řešit. Jednoduše přidá do Nastavení možnost, aby se notifikační lišta automaticky nevysouvala, kdykoliv jste v nějaké fullscreen aplikaci/hře. Žádná ikona ani pokročilé nastavení, pouze tlačítko vypnuto/zapnuto. A jako bonus je tento tweak v Cydii zdarma!

Jak DisabledNC Switch nainstalovat?

Samozřejmě musíte mít iOS zařízení s Jailbreakem. Pokud nemáte, můžete zkusit náš návod na Jailbreak.

Spusťe aplikaci Cydia a počkejte, až naběhne. Klikněte na vyhledávací tlačítko a zadejte „DisabledNC Switch“. Tweak by měl být dostupný už ze základních repozitářů v Cydii a měl by se hned objevit. Pro jistotu si ještě přečtěte, jestli je kompatibilní s vaším iOS zařízením. Klikněte na instalovat a dále postupujte podle Cydie. Až budete mít hotovo, DisabledNC Switch se objeví jako položka v Nastavení.

Pokud by se vám stalo, že vám Cydia nenajde DisabledNC Switch, klikněte dole v menu na „Manage“, pak zvolte „Sources“. V pravém horním rohu kliněte na „Edit“ a pak na levé straně na „Add“. Přidejte tuto webovou adresu:

http://apt.modmyi.com/

Poté už DisabledNC Switch naleznete přímo v tomto repozitáři, nebo přes vyhledávání.

Jak DisabledNC Switch z Cydie pro iOS vypadá se můžete podívat na následujícím videu od autorů idownloadblogu:

Nezapomeňte nám dát vědět do komentářů, jaké jsou vaše zkušenosti s DisabledNC Switch.

Redakce iPhoneTips.cz nezodpovídá za jakékoliv poškození vašeho iOS zařízení. Pokud se rozhodnete k Jailbreaku, děláte tak na vlastní nebezpečí!

Zdroj: idownloadblog.com