Nahoru

Jailbreak iOS 4.3.1: untethered jailbreak je venku!

Sice se čekalo docela dlouhou dobu, ale dočkali jsme se. Na světě je první verze jailbreaku pro nový iOS operační systém pro verzi 4.3.1. A je dostupná dokonce pro obě platformy – takže jak Windows, tak i Mac.

Předem je třeba upozornit, že redsn0w 0.9.6rc9 ještě není finální verzí jailbreaku a tak může obsahovat bugy. Druhým omezením je možnost jailbreakovat všechna zařízení kromě iPhone 4 CDMA verze (která se nás naštěstí netýká, to jen občany USA s Verizonem) a kromě iPadu 2. Apple totiž dokázal zalepit všechny původní chyby a nyní jsou tyto dvě zařízení proti jailbreaku ochráněna – alespoň na nějakou dobu. Pro starší zařízení ale samozřejmě jailbreak použít můžete a dokonce se jedná o tzv. untethered jailbreak, takže po každém restartu telefonu/tabletu nemusíte vaše jablečné zařízení připojovat k počítači a složitě znovu odblokovávat.

Jailbreakovat můžete tedy použít na tyto zařízení: iPhone 4 (GSM), iPhone 3GS, iPod Touch 4G, iPod Touch 3G a první iPad

Nové verze redsn0w můžete pro Mac stáhnout zde, pro Windows zase zde. Pokud máte zájem o návod, dobře by mohl posloužit náš návod pro starší verzi redsn0w jailbreakující iOS 4.2.1, neboť nějakých značných rozdílů se nedočkáte a jailbreak by měl proběhnout hladce.

Dle prvních ohlasů mají ale některá jablečná zařízení problémy s některými Wi-Fi sítěmi, takže pokud na jailbreak nějak nespěcháte, doporučujeme si počkat na novou verzi redsn0w.