Nahoru

iPhone 5: informace o finálním testování a zářijovém uvedení

Uvedení iPhone 5 se již nezadržitelně blíží a na povrch začíná vyplývat několik nových informací. Hlavní je především ta, že iPhone 5 se dostává do finální testovací fáze, což znamená, že je nový iPhone 5 již prakticky připraven pro prodej a přichází čas pro výrobu těchto zařízení v jeho hromadném počtu.

Důvody toho, proč nebyl nový iPhone 5 uveden na WWDC 2011, jsou zřejmé. Vždy s novým iPhone je uvedena mezi veřejnost i nová verze iOS, což se tentokrát nestalo. Naopak, nová verze iOS byla teprve představena a měla by být tedy mezi veřejností někdy na podzim, bližší odhady mluví především o září. Apple si ale také nemůže nechat dvouroční přestávku mezi generacemi iPhone, a tak je jeho zářijové uvedení prakticky jisté. Pokud by totiž Apple tento rok žádný iPhone neuvedl, je možné, že by Apple utekla konkurence a hlavně by k ní přešli uživatelé iPhonů, což si Apple nemůže dovolit.

Nejspíše se díváte na iPhone 5. Design by měl být totiž zachován (alespoň zepředu).

Nyní už ale zpátky k iPhone 5. Díky uvedení první betaverze iOS 5 vypluly na veřejnost další detaily ohledně nového jablečného telefonu a tyto zjištění budou nejspíše především pro zájemce o nový iPhone zklamáním. Generační rozdíl iPhone 4 a iPhone 5 se dá přirovnat k verzím 3G a 3GS – dojde jen na malé změny a design nejspíše zůstane úplně stejný. Přesto, že dodavatelé hardwaru silně naznačovali, že nová generace tohoto telefonu ponese lepší fotoaparát s 8 megapixely, nakonec se tak nejspíše nestane díky rozboru iOS 5, která uvádí u zatím neuvedeného zařízení (přesněji u dvou neuvedených zařízení) s iPhone 4 shodných 5 megapixelů.

Co by tedy měl nakonec nový iPhone 5 přinést? Nejspíše se bude jednat jen o malé změny hardwaru – integrace nového dvoujádrového Apple A5 procesoru je prakticky jistá, je možné i malé navýšení paměti RAM pro lepší běh iOS 5. Dále je možné, že zadní strana telefonu bude nově hliníková, narozdíl od skla použítého u iPhone 4, kvůli stížnostem ke škrábání zadního skla. Navíc je díky sklu z obou stran iPhone 4 velmi křehkým zařízením, výměna za hliník by tak dávala smysl. Jak to ale nakonec dopadne, na to si musíme počkat na podzim, kdy bude nový iPhone 5 (nebo také iPhone 4S) uveden.