Nahoru

iPad: sdílet internet lze i s iPhonem 3GS

Pro někoho samozřejmost, pro někoho (třeba mě) docela velká novinka. Majitelé iPhonů 3GS se při koupi iPadu často rozhodovali, zda zvolit 3G nebo Wi-Fi only kvůli tomu, že Wi-Fi Personal Hotspot, tedy možnost sdílet internetové připojení z iPhonu do iPadu přes Wi-Fi je funkční pouze na nejnovějším iPhonu 4. Ukázalo se ale, že i když ne přes Wi-Fi, tak alespoň přes Bluetooth (což nemusí být taková překážka) lze internet sdílet s iPadem i ze staršího iPhonu 3GS. Stačí jen mít iOS 4.3 a vyšší.

V nastavení na iPhonu zapněte Bluetooth a Personal Hotspot, na iPadu zapněte Bluetooth také, počkejte, až se najde váš iPhone, a připojte se. Poprvé bude vyžadováno povolení na obou strojích, aby se mohly spárovat, ale později už to půjde jedním kliknutím. A to je vše. Nyní je připojení z vašeho iPhone sdíleno přes Bluetooth do vašeho iPadu. Otázkou je, kolik přístrojů lze takto k iPhonu připojit, ale mám osobně vyzkoušeno, že to jsou alespoň dva – bez problémů jsem surfoval přes Bluetooth na svém iPadu i MacBooku naráz (viz screenshot).

Věřím, že mnohým to hodně usnadní rozhodování mezi 3G a Wi-Fi only iPadem, protože i když to není tak komfortní, přeci jen těch několik tisíc ušetřených na iPadu a další stovky měsíčně za druhý datový tarif určitě potěší. Ještě bych doplnil, že co se týče sdílení GPS polohy pomocí Wi-Fi hotspotu na iPhonu 4 v případě Bluetooth a iPhonu 3GS bohužel nefunguje.