Nahoru

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

iPad je neskutečně žádané zařízení. To dokazuje jak i jistá nedostupnost po několika měsících od vydání, tak počet aplikací pro iPad vyvinutý, který v nedávné době překročil magických 100 000 (o kterém jsme Vám nedávno psali). iPadu se ale nedávno podařilo překročit ještě jednu metu, která patří také do důležitých milníků – a to více než 1% ze všech platform prohlížejících internet.

Je třeba dodat, že mluvíme o celkovém globálním pohledu. Celkového milníku se dočkal i celý mobilní segment (kam patří jak všechny iOS zařízení, tak Android, Blackberry, Symbian, Windows Mobile, Windows Phone,…) který nově překročil 5% hranici.

Pokud bychom měli mluvit o USA, tak tam je situace ještě mnohem lepší. Tam pouze iOS zařízení iPhone a iPad vlastní 5% (2,9% pro iPhone a 2,1% pro iPad) a celkový podíl mobilních zařízení činí 8.2%. Z těchto čísel je zcela jasné, že mobilnímu internetu v USA vládne Apple.

Další vývoj bude určitě zajímavé sledovat. iPad se začíná stávat důležitou součástí mobilního segmentu v prohlížení internetu. To by mohlo mj. přinést i webové stránky upravené přesně pro iPad, jak se často stávalo v případě iPhone. Je ale jasné, že i bez upravené stránky je prohlížení na iPadu bezkonkurenční záležitostí, díky velkému 9,7″ displeji. A co vy, vlastníte už iPad, nebo ho máte v plánu koupit také?

 • http://twitter.com/martinbusek Martin  Busek

  Koupil jsem si v patek iPad 2 3G 32GB a jsem velmi spokojeny. Skvele vyplnuje mezeru mezi iPhonem a iMacem… Nativni aplikace vypadaji opravdu bozsky. Na konci tydne koupim jeste jeden mame k narozeninam :-)

 • v76

  ked mam iPhone4 tak si nemusim lamat hlavu nad 3G iPadom ci ano/nie, ze?

  • Jakub

   Lamat hlavu si s tim nemusis.. Je dobre mit ikonu Nastaveni pro zapnuti sdileni internetu na prvni strane iphonu.. A pak je to vzdy otazka max 5s.. Nicmene ja pouzivam ipad nekolik hodin denne, a az budu prechazet na dvojku tak chci uz rozhodne 3G verzi..

 • Honza

  Já mam ipad 2 3G a jsem nadšeny z nej :) skvela vec na cesty misto notebooku,prohlizeni inteenetu je radost. Dokonala vec proste :)

 • Marian Fartel

  Ja mám iPad 2 WiFi 16gb a iPhone 4. Jedine čo mi chýba je iOS 5 ;)

 • 29kyticka

  koupila jsem mobil iPhone 4S a nejde mi internet

 • 29kyticka

  nevim jak ho mam nastavit?