Nahoru

iLuv iEP315: Sluchátka s mikrofonem a hlasovým ovládáním

Sháníte sluchátka pro váš iPhone, která by měla mít vestavěný mikrofon s hands-free, ovládání hlasitosti iPodu a stála kolem 5 stovek? Máme pro vás dobrou zprávu, právě jsme našli řešení v podobě sluchátek iLuv iEP315.


O značce iLuv, která vyrábí repro systémy, sluchátka, pouzdra a další příslušenství s certifikací od Apple, jsme vám již psali. Dnes se podíváme na zoubek sluchátkům iEP315, která patří mezi ty levnější modely, které v iLuvshopu seženete.

Začnu pěkně po pořádku. Krabička se sluchátky, jak už to tak u produktů spojené se značkou Apple bývá, je vyřešené vkusně a hezky. V balení najdete samozřejmě kromě sluchátek také 2 další páry gumových špuntů. Ty jsou velmi důležité, protože systém in-Ear vyžaduje dokonalé utěsnění sluchovodu. Protože každý člověk má jinak veliké ucho (resp. sluchovod), ze tří různých velikostí gumových špuntů si vybere opravdu každý. Já zůstal u původní střední velikosti, která mi vyhovuje nejvíc.

Co si budeme povídat, u sluchátek je nejdůležitější zvukový přednes a ten je u tohoto modelu poměrně slabý. Sluchátka nezvládají vyšší hlasitost (což by až tak nevadilo, protože vysoká hlasitost není dobrá pro váš sluch) a zvuku chybí větší porce dynamiky. Naštěstí se u tohoto modelu neprojevila nemoc levných sluchátek „ze supermarketu“, která velice často výrazně šumí, nebo dokonce praskají. Model iEP315 sice nehraje světoborně, ale pro pohodové poslouchání stačí. Audio-fanatici s netopýřím sluchem mohou přestat číst, ostatní by měli zvážit klady, které tyto sluchátka nabízeji oproti konkurenci.

Troufnu si tvrdit, že klíčovou vlastností nejen tohoto modelu, ale všeobecně všech sluchátek určených pro iPhone, je hands-free, resp. mikrofon zabudovaný na kabelu sluchátek. Zde značka iLuv chybu nepřipustila a vybavila své sluchátka modulem hands-free, který je prakticky bez chyby. Na ovladači, kterého si na kabelu skoro nevšimnete, najdete vše potřebné. To znamená, že můžete ovládat hlasitost, zapínat a pausovat iPod, přeskakovat písničky a samozřejmě přijímat a „pokládat“ příchozí hovor. Celkem mě zajímala citlivost mikrofonu, proto jsem zkoušel telefonovat s hands-free jak v klidném prostředí, tak třeba v tramvaji. Žádný problém jsem neobjevil a lidé, kteří se mnou mluvili, nejspíš ani nepoznali, že volám s hands-free.

Mikrofon se dá samozřejmě použít také s funkcemi VoiceControl (ovládání hlasem – iPhone 3GS), VoiceOver (iPod 3. generace) a nahrávání zvukových poznámek. Výrobce navíc nezapomíná na majitele Maců, kteří mohou vestavěný mikrofon použít pro hlasovou komunikaci (Skype třeba) a také ovládání iTunes. Všechny tyto funkce fungují bez problémů a ovladači s mikrofonem, kterým disponují sluchátka, nemám prakticky co vytknout.

Model sluchátek iEP315 patří mezi levnější modely značky iLuv, přesto mě svou kvalitou celkem přesvědčil o tom, že i levné věci mohou být vyrobené dobře. Zákazník za svých pět stovek dostane průměrná sluchátka, která jsou obohacena o kvalitní hands-free.

Pokud sháníte kvalitní zvuk, poohlédněte se po nějakém z dražších modelů, které mají o poznání lepší zvuk. Pokud hledáte levné řešení hands-free a in-Ear sluchátek v jednom, tak vás iLuv iEP315 za554 Kč nezklamou.

Tyto sluchátka a ostatní produkty iLuv seženete na  iLuvShop.cz

www.iLuvshop.cz