Nahoru

Gmail na iOS: klient pro iPhone, iPad a iPod touch je na AppStore

Možná si ještě pamatujete nedávnou zprávu o tom, jak Google musel stáhnout Gmail z AppStore kvůli problémům s notifikacemi. Druhá „premiéra“ se ale Google pravděpodobně povedla, protože v mém iPhone i iPadu už používám velice povedeného klienta pojmenovaného logicky Gmail.

Hlavní levé menuPřehled zpráv

Při prvním seznámení s aplikací vás určitě potěší grafika a rozložení uživatelské rozhraní. Jak sami můžete posoudit na obrázcích, ovládací prvky při prohlížení i psaní mailů jsou vždy na „správném místě“, konkrétně v dolní a horní liště. Vývojáře musím pochválit, že na obrazovku iPhohu dokázali vtěsnat opravdu maximum funkcí, které budete v mobilní verzi potřebovat.

Nová zpráva v aplikaci Gmail Vyhledávání v Gmailu

Popisovat jednotlivé ovládací prvky myslím není třeba, vzhledem k tomu, že je Gmail pro iOS zdarma a všem majitelům tohoto free mailu doporučuji tento klient minimálně na pár dní vyzkoušet. Osobně mi přišel Gmail oproti aplikaci Mail možná o něco málo pomalejší, na druhou stranu s maximem ovládacích prvků přístupných rychleji, než v aplikaci od Apple. Záleží na vás, kterou aplikaci nakonec bude používat, já se rozhodnu až za pár dní… :-)

Gmail – Zdarma -AppStore link (pro iPhone i iPad)