Nahoru

Gameloft: 4 nové hry na Unreal Engine 3 ve vývoji

Gameloft dnešním dnem oznámil spolupráci s jedním z předních herních vývojových studií a hlavně vývojářů nového Unreal Engine 3 (určeného pro iOS) – Epic Games. Zároveň oznámil, že se dočkáme prozatím čtyř her, z nihž první dvě se objeví ještě v tomto roce a zbylé až v roce příštím (2012).

Na Unreal Engine prozatím běží pouze dvě hry, a z toho je jedna pouze jistou demoverzí možností samotného enginu (znalí jistě ví, že ohledně dema se jedná o Epic Citadel a samotná, prozatím jediná „opravdová“ hra se jmenuje Infinity Blade).

Jedním z hlavních důvodů, proč se vývojáři nepouštějí do vývoje na Unreal Engine, jsou zcelajistě náklady. Unreal Development Kit (samotný vývojový nástroj) je sice zdarma na stažení a vyzkoušení, pro samotné používání je ale třeba uhradit částku 99 dolarů a poté 25% výdělků po překonání hranice 50000 dolarů v prodejích, což není zrovna málo.

Samotný Gameloft bohužel blíže hry neoznámil, pouze se zmínil slovy „Stay tuned for more.“. Blíží se ale Game Developers Conference 2011, na které by jsme se mohli dozvědět bližší novinky. Myslím, že se máme na co těšit!