Nahoru

Edge: Retro krychle ve 3D

Jaké to asi je být osamělou krychlí v 3D geometrickém vesmíru? Hra Edge od společnosti mobigame vám to ukáže. I přes jednoduchý nápad je hra naprosto vyvedená. Princip je jasný: Dostat se s krychlí do cíle a posbírat všechny malé krychličky, které jsou na mapě různě porozházeny. Krychli lze ovládat třemi způsoby: šipkami, které se objeví v levém dolním rohu, nakláněním iZařízení a „dotyky“. Mně se nejvíce osvědčilo dotykové ovládání. Po dohrání každého kola získáte automaticky známku, díky které zjístíte, jak jste si v daném kole vedli. Stupnice má šest písmen, z nichž „D“ je nejhorší a „S+“ nejlepší.

Hra není tak jednoduchá jak se může zdát. Na cestě do cíle narazíte na mnoho překážek a tajných cest, na kterých převážně najdete skryté blikající krychličky. V menu snadno najdete, kde jste je neposbírali všechny. V každém kole je po ruce i mapka, díky které poznáte, kde jsou krychličky schovány a hlavně, kde se můžete pohybovat, aby krychle nespadla. Pokud spadne, nic se nestane, jen se pád započte do konečné známky.
Graficky je Edge na vysoké úrovni. Ovládání může občas váznout, ale není problém ho během kola na určitý úsek změnit. Hra má celkem 48 kol + za 0,79€ si můžete dokoupit dalších 16 levelů.

Já osobně hru znám již zhruba 2 roky, to jsem ji ještě hrával na mém starém mobilu. Už v té době si mě naprosto vzala, stejně jako teď na mém iZařízení. Prostý koncept si jistě mnozí z vás hned zamilují a po dohrání všech levelů pouvažují nad pokračováním (Edge Extended), či dokoupení bonusových kol. Hra aktuálně stojí 2.39€ a já ji vřele doporučuji, jelikož patří k mým osobním favoritům mezi ios hrami. Hodnotím: 9/10 Edge – 2,39€ – App Store link (iPhone/iPad)