Nahoru

DotsGloves: speciální rukavice pro iPhone

Všichni uživatelé iPhone musí v zimě řešit jestli si sundají rukavice a nechají tak své ruce mrznout, nebo raději telefonát odloží na později. Jak jistě víte, iPhone není možné ovládat v obyčejných rukavicích, a tak se nabízí řešení. Buď můžete své rukavice upravit nebo si koupit speciální, určené pro dotykové displeje. Jako jedna z mála vyrábí tyto rukavice firma DotsGloves. Vyplatí se ale investice za tyto speciální rukavice?

Výrobce nabízí tři typy rukavic, které se liší jak cenou, tak i použitými materiály a zpracováním. Nejlevnější typ stojí v přepočtu přibližně 270 Kč, nejdražší pak zhruba 450 Kč. K dispozici jsem měl „strakatou“ verzi za $20, a také nejdražší variantu s cenovkou 25$.

Černobílé pletené rukavice mají obrovskou výhodu v tom, že část, která nahrazuje dotyk z prstu na displeji, je natolik velká, že zabírá v podstatě celý poslední článek prstu, a tak se nesetkáte s problémem, že by iPhone nereagoval, nebo se překlikli. Bohužel jsou ale konečky rukavic z materiálu, který mi připomíná levné nekvalitní nítě, které se třepí při každé příležitosti. Rukavice zatím drží pohromadě, ale je vidět, že tomu tak za pár dní již být nemusí – konečky se postupně rozplétají a různě natahují. Po této zkušenosti bych do této varianty nešel.

Nejdražší typ rukavic je ovšem úplně jiná liga. Vše drží pevně a celé rukavice vypadají poměrně luxusně. Vnější materiál mi nejvíce připomíná neopren. Vnitřek rukavic je navíc obohacen o hřejívou vrstvu, která je na vybraných prstech zůžena, aby nebránila ovládání, které je u těchto rukavic na jiném principu. Na palci, ukazováčku a prostředníčku (používá snad někdo i další prsty?) je na koncích našité kolečko, které zajišťuje „dotyk“. Dotykové kolečko je ale zároveň největší slabina tohoto řešení, protože se ne vždy podaří položit prst na správné místo na displeji. Bohužel to nevyřeší ani o číslo menší velikost, protože rukavice nikdy nedrží přesně u prstu, a tak je jediné řešení vždy rukavici pořádně natáhnout. Rozhodně je ale tato varianta daleko kvalitnější, než první levnější testované rukavice.

Kdybych si měl vybrat, tak by to byla varianta za 25$. Jsou sice nejdražší, ale za tuto cenu stojí. Nákup levnějšího modelu za $20 bych si však dobře rozmyslel. Nejlevnější rukavice jsem neměl možnost testovat, a tak k nim nemohu nic říct.

S nákupem bych nicméně ještě počkal pár dní, protože má firma DotsGloves pravděpodobně v plánu rozšíření sortimentu o rukavice z kvalitní italské vlny… :)