Nahoru

ČSOB SmartBanking: spravujte svůj účet chytrou iOS aplikací

Čekali jsme dlouho, ale ČSOB nám vyšla vstříc a po několika měsíčním vývoji uvolnila iOS aplikaci pro svoje internetové bankovnictví. Jaká je?

Skvělá! Má pěkné uživatelské rozhraní a užitečné funkce. Používání ČSOB SmartBanking včetně stažení aplikace je zdarma, platíte pouze za vaše převody apod. – vše podle vašeho účtu. Chtěl jsem se rozepsat a udělat detailní recenzi, ale po chvíli jsem si uvědomil, že není moc co recenzovat. Aplikace je jednoduchá a to je její velké plus.

V přehledném 4×3 ikonkovém menu najedete vše, co potřebujete pro provoz svého účtu a i nějaké bonusy. Nejdříve se samozřejmě musíte přihlásit přes vaše údaje z ČSOB internet bankingu. Poprvé budete přihlašování muset potvrdit SMS kódem, při každém dalším přihlášení už zadáváte jen PIN. Aplikace je zabezpečená, takže při každém zobrazení notifikační lišty, zamknutí iPhone či opuštění aplikace budete muset PIN znovu zadat.

Jak můžete vidět na druhém screenu, příkaz k úhradě je jednoduchý a zadáte do něj všechny důležité údaje. Číslo účtu a kód banky, který lze i vybrat ze seznamu. Pak už klasické věci jako datum splatnosti, částka, variabilní symbol, konstantní symbol, specifický symbol a zpráva pro příjemce. Vyplníte, odešlete a hotovo!

V aplikaci zjistíte detailní informace o vašem účtu, podíváte se na historie všech vašich transakcí, čekající příkazy, jednoduché převody pouze mezi účty, vyřešíte splátku kreditky a máte po ruce všechny důležité kontakty na ČSOB. To vše ve vašem telefonu!

Tímto ovšem nekončíme. Všechny výše jmenované funkce jsou nezbytné pro provoz vašeho účtu. Ale ČSOB dává ve své aplikaci i něco navíc. První to jsou Novinky. Zde se dozvíte všechny zajímavé informace (články) od ČSOB. Dalším bonusem je Kurzovní lístek. Obsahuje 16 měn, které si můžete uspořádat podle toho, která je pro vás nejdůležitější. U každé máte po rozkliknutí i jednoduchý převodník měny na CZK.

A přichází poslední bonus, možná i třešnička. Jedná se o vyhledávání bankomatů a poboček. Klidně by to mohla být i samostatná aplikace, protože má mnoho funkcí, ale je dobře, že ji ČSOB dalo přímo do svojí aplikace.

Máte na výběr ze základní, satelitní a hybridní mapy, které jsou poskytovány od Google. Pomocí filtrů můžete zobrazit, nebo skrýt: bankomaty, pobočky ČSOB, Pošty a cizí bankomaty. Jedním kliknutím zobrazíte vaši polohu a automaticky dostanete výsledek nejbližších zájmových bodů zmíněných výše. Ty můžete zobrazit jako seznam pomocí spodního tlačítka, nebo pomocí tlačítka „Nejbližší“ zobrazit nejbližší bankomat. Každý ze zobrazených bodů na mapě má i pokročilejší informace. Po rozkliknutí uvidíte adresu a telefon. Je zde i tlačítko „Navigovat“, po jehož stisknutí se přesunete do aplikace Map na iPhone, které vás už dovedou k cíli.

Pokud máte účet u ČSOB, je pro vás tato aplikace „must-have“. A vzhledem k tomu, že je zdarma, není co řešit.

ČSOB SmartBanking – App Store Link

(Aplikace je dostupná i pro Android)