Nahoru

Celsius: aktuální teplota neustále na očích a nejen to

Aplikací zaměřených na počasí je na App Store dost, a tak si, pokud základní aplikace nedostačuje, vybere opravdu každý. Nyní ale doslova vyletěl do výšin nejprodávanějších aplikací Celsius, a to díky jediné funkci navíc oproti konkurenci. Zvládne zobrazit aktuální teplotu jako badge ikonu.

Jako jiné aplikace, i Celsius samozřejmě umožňuje zobrazení předpovědi (na deset dní dopředu), oproti systémové aplikaci pak ale nejste ochuzeni ani o podrobnosti. Můžete se tedy dozvědět čas východu a západu slunce, UV index, rychlost a směr větru (ten je znázorněn šipkou otáčející se podle vestavěného kompasu), množství srážek, tlak, vlhkost i pravděpodobnost deště. K aktuálnímu dni je pak k dispozici také mapa oblačnosti a teplot. To vše je pak prezentováno příjemnou grafikou a ačkoliv se zde najdou drobné detaily, které se mi nezdají (ale jsem asi až přehnaně náročný a vše bych chtěl na pixel perfektní), určitě to není překážkou k používání či doporučení aplikace.

Příjemná je také možnost přímého sdílení na Twitter nebo Facebook, ta mi ale, bohužel, z neznámého důvodu nefunguje. Snad tedy přijde oprava v další verzi.

Hlavním tahákem je však již zmiňovaná funkce, kterou u valné většiny jen tak nenajdete. Celsius je schopen zobrazit (víceméně aktuální) teplotu jako badge ikonu, a tak kvůli ní nemusíte aplikaci vůbec zapínat. Teplota se aktualizuje automaticky jednou za hodinu, což je dostačující interval … přeci jen se nemění tak rychle.

V případě přidání více měst, jejichž počet není omezen, si samozřejmě můžete vybrat, o jaké teplotě chcete být informováni přímo na ploše a mezi všemi městy pak můžete jednoduše překlouzávat v aplikaci.

Chcete-li mít aktuální teplotu neustále na očích, Celsius je správná volba. Nabízí navíc i další užitečné funkce v přehledném rozhraní a pěkném grafickém kabátku. Kladné body získává i za univerzálnost, za dvacet korun totiž získáte i iPad verzi.

Celsius – 0,79€ – App Store

 • http://www.facebook.com/maja0027 Aleš Slabý

  Podle mě to bude 100% fungovat v Americe, ale u nás myslím v zimě nebude ukazovat nic (nebo to někdo zkoušel u záporný teploty?) :)

  • http://twitter.com/prazakj jan prazak

   jako že by u nás zamrzal iPhone při stupních pod nulou v zimě? :D

 • http://mik3sh.tumblr.com Pavel Miksa

  Už to zkoušel někdo na iPhone 3G? Není k tomu potřeba plnohodnotný multitasking?

  • http://twitter.com/prazakj jan prazak

   nevím jak to bude s multitaskingem, když jsem si dával 4.2.1 tak jsem si vypnul jak tapetu na pozadí tak multitasking pro rychlejší OS ve 3G…

   • 5kit

    A prosim tě, Honzo, pomohlo ti to s tou rychlostí u 3G? Je třeba velký rozdíl mezi 3.1.3? Dík

 • Vita

  Nevim kde jste sebrali ze jako jediny dokaze zobrazit badge ikonu me to napr dela Pocket Weather od SBSH asi je to spis jen reklamou a marketingem

  • http://twitter.com/prazakj jan prazak

   tak se hned opři do člověka, který si dal tu práci a napsal o tom…všichni jsou rádi za tvůj komentář, ale příště míň kritiky…

 • Lukas

  Mě to neukazuje nic, vše nastavím a ikona je stále bez ukazatele teploty. Kde může být chyba?

 • Djsaso

  mnohem lepsi je z Cydie (Weather Icon) kdo mate jailbreak, meni se vam pocasi realtime v ikone, viz zde:
  http://www.pictureup.cz/verejne/427281-img1928

  • Lukas

   díky za super tip! Funguje to :-)

 • Otravnyspam

  mne to ukaze aktulanu teplotu, az ked zapnem aplikaciu, inac tam je stale stara hodnota ktora ostala pri poslednom zapnuti, mam iphone 4 a skusal som to vselijako nastavovat, cize ked chcem vediet aktualnu teplotu aj tak musim zapnut aplikaciu a k tomu mi stacila aj ina aplikacia a zadarmo, som sklamany

 • Pingback: Jared