Nahoru

Canabalt: internetový hit ve vašem iPhone

Konec světa se blíží! Zemi ovládli obří roboti a jediná naděje je utíkat do bezpečí. Hra, která na internetu očarovala tisíce lidí. Hra, která svou jednoduchostí a zároveň obtížností omámila mnoho herních expertů. To je Canabalt. Hra, která se během chvíle stala internetovou herní legendou nyní přichází i na iPhone.Smysl hry je jednoduchý. S úředníčkem musíte uběhnout co největší vzdálenost. Tedy, spíše uskákat, protože panáček dokáže pekelně dobře skákat a proto mu nedělají problémy skoky ze střechy na střechu. Čím rychleji běží, tím delší skok může provést. Navíc se celá hra ovládá pouze ťukáním do displeje, co ťuk, to skok.
Vypadá to zatím jednoduše, že? Problém začíná v momentě kdy se začnou místo střech objevovat sesouvající se budovy nebo mrakodrapy, do kterých se dostanete pouze proskočením okna.  Další třešnička na dortu jsou náhodně padající podivné kusy železa z nebe.  Způsobů jak zemřít je několik – spadnout do mezery mezi domy, rozplácnout se na stěně mrakodrapu nebo vběhnout do již zmíněného kusu železa. Věci, které budete milovat a zároveň nenávidět jsou různě položené židle a bedny, když přes ně přeběhnete, zpomalí Vás to. Ve chvíli kdy už jste tak rozběhnutí, že začínáte vnímat jen šedé šmouhy to přijde vhod, ale naopak jestli nejste dostatečně rychlí, může se stát, že nedoskočíte na další budovu. Hra se tváří mile, ovšem už po pár minutách budete rudí vzteky, to mi věřte!

Mezi největší výhody hry patří zajisté překrásná pixelová retro grafika a perfektní zvukový doprovod. Velice příjemný grafický prvek jsou holubi na střechách, kteří se rozletí když vběhnete mezi ně.  Dalším plusem je možnost odesílat své výsledky na Twitter, a pochlubit se tím svým přátelům.

Canabalt rozhodně stojí za vyzkoušení, vysoká návykovost je zaručena. To vše za příjemnou cenu 2,39

AppStore link: zde

Původní flashová hra: zde