Nahoru

BUZZ Player HD: Zkroťte filmy s titulky ve vašem iPhone a iPad

BUZZ Player HD jistě mnoho z vás již zná a má zakoupeno ve vašem zařízení. Pro ty co jej ještě neznají, nebo snad váhají nad jeho zakoupením si ho zde představíme a krátce zhodnotíme.

Mnoho lidí kupuje iPad jako multimediální zařízení například na cesty, do školy nebo jen tak doma do postele pro večerní přehrávání jejich oblíbených seriálů. Jenže ouha. Po zakoupení zjistí, že nativní přehrávač filmů, který je od Applu v iPadu předinstalovaný, si umí poradit jen s jedním formátem a to nepříliš často běžným při stahování filmů/seriálů z internetu. V tomto případě nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po externím kvalitním video přehrávači. Na App Store jich jistě naleznete několik jak zdarma, tak placených. V tomto článku se budeme zabývat jedním z nejoblíbenějších a podle mých osobních zkušeností v současné době nejspíše nejlepších přehrávačů videa.

Ihned po pořízení iPadu jsem věděl, že budu muset zainvestovat do kvalitního video přehrávače. Pročítal jsem proto diskuse s různými, často se velice lišícími se názory a sledoval review programů na youtube. Jako celkem jasný kandidát mi nakonec vyšel BUZZ Player HD. Bohužel nyní některé z vás, kteří vlastníte obě zařízení jak iPad tak iPhone/iPod Touch trochu zklamu. Aplikace se musí zakoupit pro každé zařízení zvlášť. Částka ale není ovšem nějak závratná – iPad verze nyní stojí 2,39€ a iPhone verze 1,59€. Za tyto peníze ovšem dostanete velice kvalitní software, který splní vaše očekávání.

BUZZ player si poradil se všemi filmy/seriály co jsem mu podstrčil a to bez nejmenších problémů včetně titulků. Na mém iPadu 2 se přehrával i film v rozlišení 720p kontejneru MKV bez zadrhávání či zasekávání. Jediné, čeho jsem si všiml bylo to, že při přetáčení filmu trvalo pár vteřin po přetočení než se zvuk synchronizoval s videem, ale nic závažného.  Velice mě potěšila i podpora českých titulků včetně veškerých českých znaků. Aplikace má sice funkci, která by měla být schopná rozeznat jazyk titulků a sama nastavit jejich správné kódování, ale u mě si tedy moc rady nevěděla.

V titulcích byly jen některé české znaky a zbytek byl nahrazen různými čtverečky. Proto jsem si nastavil jejich kódování ručně a poté vše začalo fungovat naprosto bezproblémově. Přehrávač podporuje snad všechny typy titulků – srt, sub, msi, ass, ssa. Jediné co požaduje, aby titulky byly nahrány ve stejné složce jako video a byly stejně (podle mých zkušeností stačí podobně) pojmenované. Například titulky k filmu Transformers 3.avi se musejí jmenovat Transformers 3.srt (Transformers 3 – CZ.srt). Nastavit či vybrat titulky můžeme po spuštění filmu kliknutím na ikonku TXT, kde nám vyjede nabídka editace titulů (viz. obrázek). Zde si můžeme nastavit kódování pro české titulky. V políčku Text Encoding vyberte Windows Latine 2. Poté by již program neměl mít s českými titulky žádné potíže.

Dále můžeme měnit typ písma, velikost písma, barvu písma (osobně doporučuji žlutou barvu titulků, která se mi zdá nejlépe čitelná ve většině situacích), pozici či časování titulků (posunutí titulků o několik vteřin zpět či vpřed). Nakonec si zde můžete vybrat i příslušné titulky, pokud máte například jako já titulky jak v českém tak například anglickém jazyce. Ještě chvíli zůstaneme u hlavní nabídky při přehrávání videa. Najdeme zde nastavení poměru stran videa, funkci pro roztáhnutí videa aby jste se zbavili černých pruhů a také tlačítka pro rychlé přetáčení videa.

Tohle byl základní popis aplikace a jejího rozhraní v režimu přehrávání. BUZZ player ale nabízí mnohem více funkcí, než jen běžné přehrávání. Filmy do aplikace můžete nahrát dvěma způsoby, přes USB a bezdrátově. V prvním případě je to samozřejmě pomocí iTunes, kde v záložce aplikace sjede dolu a vyberete aplikaci BUZZ player. Poté stačí jen přetáhnout požadované video i titulky. Druhá varianta je za pomocí wifi, stačí aby byl PC/MAC připojen ve stejné lokání síti jako iPad. V aplikaci klikněte na spodní liště na ikonku share. Až vám vyskočí okno klikněte na tlačítko share. Poté se zobrazí IP adresa na kterou se můžete připojit z jakéhokoliv prohlížeče na počítači. Nyní můžete skrze prohlížeč nahrávat do iPadu filmy a titulky. Bohužel mi to nepřišlo moc pohodlné a hlavně ne moc rychlé, proto raději používám USB připojení přes iTunes. Hlavní přínos vidím v tom, že pokud jste například u kamaráda nebo ve škole a chcete do iPadu nahrát od někoho film, stačí aby se v prohlížeči připojil na IP adresu a film vám tam uploadoval.

Aplikace také podporuje připojení pomocí protokolů HTTP, HTTPS, FTP, SMB a další, takže připojení k NAS serveru by neměl být problém. Dále je zde funkce použití externího monitoru/televizoru pomocí HDMI/VGA adapteru, to jsem ale bohužel neměl zatím šanci vyzkoušet.

Je zde i funkce prohlížeče, přes který by mělo být možné přímo do aplikace stahovat z internetu filmy, popřípadě i zazipované soubory a poté je odzipovat. Bohužel funkčnost browseru se mi moc neosvědčila (především problémy při stahování) a raději pro stahování používám browser iCab Mobile, který se stahováním nemá problémy a po stažení například filmu ho můžete exportovat do BUZZ Playeru, kde se vám objeví v hlavní složce.


Mé závěrečné hodnocení je jasné. BUZZ Player je všestranný multimediální přehrávač, který toho umí opravdu hodně. Kdybych mu měl něco vyčíst nejspíše by to bylo výše zmiňované ruční kódování českých titulků, dále se mi stalo, že program párkrát bezdůvodně spadl a jako poslední věc bych zmínil bug, že při vytváření složek a následném přesouvání videí do složek v iPadu se přesune pouze video a titulky zůstanou, takže je poté nelze zobrazit při přehrávání videa. Jediné řešení je vše si upravit v iTunes, protože samostatné titulky, aby jste je mohli přesunout do složky za videem, v přehrávači neuvidíte.

BUZZ Player HD

Kromě těchto pár malých chyb mi aplikace poskytla vše, kvůli čemu jsem si ji pořizoval a částky 2,39€ nelituji. Aplikaci hodnotím 90% kvůli drobným nedostatkům, které by vývojáři snad mohli odstranit v jednom z příštích updatů,  a mohu ji vřele doporučit všem, kteří se porozhlíží po kvalitním přehrávači videí.

A co vy, jaký používáte přehrávač a na jakém zařízení? Prosím napište nám do diskuse vaše zkušenosti a rady.

BUZZ Player pro iPhone – 1,59€ (nyní 33% sleva) – AppStore link

BUZZ Player HD pro iPad – 2,39€ (nyní 25% sleva) – AppStore link

 • Ondra 106

  Jaký je rozdíl mezi verzí pro iPhone a verzí pro iPad?

  • Štěpán Šanda

   Hlavni a nejspise jediny rozdil je v roziseni aplikace. Aplikace pro iPad ma HD rozlisenii primo delane pro obrazovku iPadu.

 • Ondra 106

  Jaký je rozdíl mezi verzí pro iPhone a verzí pro iPad?

 • Bird

  720p poustene z NASu pres SMB se bohuzel nekoukatelne seka :( neznate jiny player, ktery by to zvladl? Jinak je Buzz OK.

  • Gu100 Swift

   Mam Buzz na IPad2 a som sklamany ze 720p filmy sekaju a nie si sincnute nielen po pretacani(zvuk vs. obraz). Poznate niekto appku ktora to zvladne?Ak mkv dokaze prehrat Samsung Galaxy II bez zavahania musi to zvladnut aj iPad. Dik za radu

   • Hornet Mail

    Na přehrávání MKV souborů doporučuju AVplayerHD, se 720p si poradí naprosto bez problémů, dá se přepínat zvuková stopa a po posunutí na časové ose se čas s obrazem nerozchází. Vlastní zkušenosti s iPadem 2

 • Shocky3993

  no jo Jak sem poznal vaši matku je dobry seriál :) 

 • Oliver

  hmmm…tak jsem vyzkoušel Buzz player a výsledek je, že není nej: mám jedno takové zapeklité video (seriál) – obsahující zvuk v EN i japonštině plus jsou k tomu titulky zase EN a CZ. Už se mu stalo, že když jsem ho zkoušel přehrát v nějakém stolním přehrávači – byl s ním problém. V Buzz player to samé – video se kouše – nesedí obraz se zvukem. Plus nejde změnit EN zvuk na japonský a titulky z EN na CZ. AV player zobrazuje titulky v CZ, ale zase jsem nezjistil, že by se na něm dalo změnit kodování – takže vynechává znaky a zvuk také jen EN. Za to Oplayer mě překvapil nejvíce – video se neseka – zvuk sedí. Dá se nastavit jak EN tak japonština – titulky to samé + dá se nastavit kodování – ideální. Ovšem asi od 11. dílu tohoto seriálu se musí ručně posouvat titulky – a to OPlayer neumí….takže není dnes ideálního přehrávače :-(

  • K@o

   Kódování v AVPlayeru je… Staci otevřít Media Exolorer a potom kliknout na soubor s titulky.

 • Huhu

  Nejde o zadny bug, jenom sis tam nastavil ze ti buzz ukazuje jenom soubory ktere umi prehrat (=tj titulky ne) . Kdyz si nastavis at ti ukaze vsechny soubory tak pak si titulky normalne presunes …

 • Sabeta

  funguje i na iPodu, prosím?

 • Martin 98

  Mužu dát do filmu koupenyho na itunes titulky?

 • Host

  Ahoj, koupil jsem si Buzz player na novy Ipad a mam problem s prehravanim titulku k serialu…!
  Kdyz je v textu nejaky íěšřčžý nebo nejaky jiny pismenko s carkou či hackem tak se mi to zobrazi jako nejaky nesmysl.. nevite jak na to..??

 • Pn

  Jak si prosím udělám ty titulky abych tam měla srozumitelnou češtinu a ne ty čtverečky atd. Dík

 • Jezek Dvorak

  BUZZ player mi nejde otočit na šířku…pořád hraje jen na výšku, jako by v této aplikaci nefungovalo gyro…nevíte co s tím?

 • Jac

  Prosím jak vymazat filmy z archivu Buzz Player ? Chci to vyčistit, ale prostě nejde . Filmy jsou uloženy na Localu, zadam edit, označim, které delete, ale nelze nic smazat. Už mi z toho picne.

  Diky za radu

  Ladislav Jač

  • Cernous

   Ahoj taky jsem to řešil odpověd je nakonec jednoduchá.
   Klikneš na FOLDERS otevřeš Documents a tam jdou smazat soubory které chceš

 • Alena Poštulková

  Dobrý den, zakoupila jsem si tento úžasný přehrávač a nefunguje zvuk při spuštění filmu v avi. formátu… Poraďte prosím…
  Peníze v … a přehraje to stejně jako player zdarma !

 • Pingback: Neil