Nahoru

Bumps: osvoboďte přátele z mimozemského zajetí + soutěž!

Představte si následující scénář: poklidně si žijete se svými přáteli na své kulaté planetě obydlené kulatými tvory, když vtom zničehonic přiletí nepřátelští mimozemšťané s jediným cílem – aby váš všechny pochytali, uzamčeli v klecích a nechali vás čekat, dokud vás jednoho dne nesní k obědu. Naštěstí ale nejsou únosci nijak chytří, neboť nechali všude povalovat klíče od těchto klecí – a protože se jim nepovedlo zajmout celou vaši kulatou populaci, ti, kteří vyvázli, se v sérii logicko-fyzikálních úkolů vydají zachránit zbytek svých přátel.

Nebudete to mít ale vůbec jednoduché, protože mimozemšťané nechali klíče povalovat se často ve velmi složitých formacích a vy jakožto velitel zachánců musíte vymyslet, jak vaše bojovníky rozestavět tak, aby dokázali pochytat všechny klíče. A aby to bylo složitější, klíče mají různé barvy a musíte je samozřejmě sebrat “bumpem” stejné barvy.

Na začátku každého levelu tedy “bumpy” rozestavíte a jakmile jste hotovi (dobře si to rozmyslete), “zapnete” gravitaci a jak kuličky padají, sbírají po cestě klíče. Cestou narážejí do různých překážek, do sebe samotných a někdy můžou potkat i nějakou trampolínu nebo například “obraceč gravitace”, který způsobí, že dotyčná kulička najednou začne padat nahoru, což ještě více zapojí vaše mozkové závity při vymýšlení strategie, jak kuličky nastražit.

V každé levelu máte prakticky neomezený počet pokusů (někdy jich budete potřebovat opravdu hodně), ovšem za každé další pokusy se vám snižuje hodnota medaile, kterou dostanete – a samozřejmě žádného hráče nic nepotěší víc, než když se podívá na přehled levelů a uvidí tam samé zlaté skvosty. Dobré ale je, že to můžete zkoušet pořád dokola.

Levely jsou rozděleny do “světů”, z nichž každý obsahuje celkem devět levelů v jiném prostředí než svět před ním. Světů je ve hře celkem 8 (7 v základu, jeden nový přibyl v updatu 1.1), takže si můžete udělat představu, jak dlouho vám hra asi vydrží. A aby toho nebylo málo, hra obsahuje i poměrně velké množstvý “miniher” pro zpestření, které stejně jako světy postupně odemykáte. Prozatím jich zde najdete pět – můžete si tak zahrát například “air hockey” (dosáhnete-li určitého skóre, odemče se vám i multiplayer mód), “bump” pinball, sestřelit pár mimozemšťanů nebo si zalyžovat. Od vývojáře hry mám potvrzené, že update 1.2 je již na cestě, a tak se můžeme těšit na další svět a spoustu nových levelů! Můžete si být jisti, že vývoj této hry bude pokračovat ještě dlouho.

Hra je opravdu nádherně barevná a má pěknou grafiku doplněnou o skvělou hudbu, ale bohužel jí chybí nějaký systém skóre – pokud by hra byla napojena na Game Center nebo OpenFeint, bylo by to skvělé, mohl by se měřit dosažený čas či počet pokusů. Nějaké ty achievementy by také nebyly k zahození. Kdoví, třeba se dočkáme v příštím nebo nějakém dalším updatu.

Bumps je skvělou logickou hrou, která vás svou chytlavostí zabaví na dlouhé hodiny – a pokud by vás snad přestalo bavit zachraňovat přátele z mimozemských spárů, vždycky se můžete pohroužit do některé z miniher, kterých je ve hře poměrně hodně. A vezmu-li v potaz frekvenci nových updatů, nemůžu uvěřit, že tuto hru ještě nemáte ve svém iPhonu. Moje hodncení: 85%. Hra byla recenzována ve verzi 1.1.

Bumps0,79€ / lite verzeApp Store link

Soutěž o 5 promo kódů!

Společně s vývojářem této skvělé hry jsme pro vás připravili soutěž o celkem 5 promo kódů, díky kterým si můžete Bumps užít úplně zadarmo! Vše, co musíte udělat, je podělit se s námi o váš názor v komentářích zde na webu (nikoliv na Facebooku) – prvních 5 komentářů vyhrává! Pochopitelně přidávat více než jeden komentář je zakázáno!

Promo (redeem) kódy lze použít pouze v US AppStore!