Nahoru

Asphalt 5: absolutní vrchol či totální propadák?

Když se na App Store kdysi dávno objevila hra s názvem Asphalt 4, jednalo se o absolutní trhák, který jasně ukazoval hardwarové kvality iPhone telefonu. Skvělé automobilové závody, perfektní kreslená grafika, příjemné efekty i ovládání.

Asphalt 5 však takový není. Nenadchne, ale ani neurazí. Jeho jízdné vlastnosti jsou poměrně lepší než má předchůdce, nicméně po grafické stránce nepůsobí Asphalt 5 nijak výrazně, tedy s ohledem na nejnovější závodní pařby typu Real Racing či Need For Speed.photo 4

Asphalt 5 jednoduše zaostává. Nenabídne nic nového, není realistický, a vzhledově se hodí spíše na staré mobilní telefony, kde musí vypadat skvěle.Tak či onak, Asphalt 5 nevyužívá možnosti iPhone, což je obrovská chyba. Možná za to může neschopnost vývojářů, možná naopak ponaučení z šíleného titulu Gangstar: West Coast Hustle. Rozhodně má Gameloft dominantní pozici ve hrách pro iPhone či iPod zařízení, nicméně Asphalt 5 není hra, která by obrovskou konkurenci zastavila.
Možná nás potěší spíše realistická kopie Drivera, možná půjde o další velké zklamání. Pokud však přemýšlíte nad kvalitní hrou, jenž neomrzí a umí nabídnout něco nového, Asphalt 5 tím pravým nebude. Už jen drasticky sekající menu (iPhone 3G) při výběru automobilu musí odradit každého zdravého jedince, a tak vám bohatě postačí demoverze, jenž hovoří za vše.

Asphalt 5 je hra, která neurazí – pokud jste však vlastnili Asphalt 4, ani vás hra nijak neosloví a díky jednoduchosti ani na dlouho nezabaví.photo

Pokud máte rádi nerealistické závodní hry, mírně překreslené prostředí a až mnoho efektů v menu jenž spíše zdržují, bude vás Asphalt 5 pravděpodobně hladit po tváři – pokud cítíte opak, poohlédněte se po Real Racing v Multiplayer módu, nebo vyzkoušejte nový Driver.

Abychom však Asphalt 5 pouze nekritizovali, úvodní intro je skvělé, a možnost hrát i přes Bluetooth je narozdíl od Real Racingu velice příjemná. Využitelnost bluetooth hraní na iPhone telefonu jsem však stále nepostřehl, ale budiž.

Autor článku je devatenáctiletý internetový podnikatel, publicista, webdesignér a fotograf. Jeho články můžete sledovat na internetovém magazínu Real Life, kde najdete dění nejen ze světa Apple.