Nahoru

3 miliony prodaných iPadů, české ceny a první problémy

Nový iPad 3.generace se začal prodávat 16.března a od pátku do neděle se ho prodalo neuvěřitelné 3 miliony kusů. Obejvily se také české ceny a první problémy s tímto novým jablkem.

Nejdříve Tim Cook (CEO Apple) uvedl, že se jednalo o rekordní víkend. Pak Apple oficiálně oznámil, že prodal od pátku do neděle 3 miliony nových iPadů.

Z tiskové zprávy: „CUPERTINO, California―March 19, 2012―Apple® today announced it has sold three million of its incredible new iPad®, since its launch on Friday, March 16.“
Pokud bysme chtěli porovnávat prodeje z minulých let, je nárůst prodejů ohromný. První generace iPadu se prodalo první den „pouze“ 300 000 kusů, jednoho milionu kusů dosáhla až za 28 dní a ke 3 milionům se dostala až za 80 dní. iPadu 2 se dařilo lépe, první milion kusů se prodalo už za první víkend a iPad 2 byl vyprodán. Apple má za první víkend tedy 3x větší prodeje a to ještě nezačali prodávat iPad ostatní prodejci v druhé vlně prodejů. Apple se tedy poučil a vyrobil větší množství iPadů, aby hned nedošlo k vyprodání. I přes ohromné zásoby však znovu nastává situace z minulosti, iPady přestávají být na skladech.

V České Republice bude iPad dostupný již v pátek, 23.března. Ceny se mírně zvýší a iPad 3.generace bude dostupný zřejmě jen u oficiálních českých Apple resellerů v pátek od 8:00.

16 GB Wi-Fi verze – 12 290 Kč *** 16GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 15 290 Kč

32 GB Wi-Fi verze – 14 590 Kč *** 32 GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 17 590 Kč

64 GB Wi-Fi verze – 16 890 Kč *** 64 GB LTE/3G + Wi-Fi verze – 19 890 Kč

A jelikož se jedná o nový produkt, najdou se na něm i prvotní chybičky. Uživatelé si sice pochvalují úžasný Retina displej s ohromným rozlišením, ale také si stěžují na větší teplotu v oblasti čipu A5X, který se více zahřívá a tím ohřívá i část těla nového iPadu. Teploty jsou prý o něco vyšší než v případě iPadu 2. Vzhledem k navýšení kapacity baterie (kvůli silnějšímu grafickému čipu pro Retina displej) v novém iPadu se také zvýšila nabíjecí doba, což může být také nepříjemné.